Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy a legolcsóbb/legcélszerűb...

Hogy a legolcsóbb/legcélszerűbb megoldani hosszú távon az étkezés kérdését egy 2 fős háztartásban?

Figyelt kérdés

Most költöztünk össze, tapasztalatot gyűjtenénk másoktól főzésről, bevásárlásról. Mit tartsunk otthon, mit és milyen gyakran vásároljunk, mit és milyen gyakran főzzünk? Mi meddig áll el, mikor/hányszor érdemes étterembe menni, mi az ami még egészséges, de nem kerül vagyonokba?


Bármilyen tapasztalat, ötlet jöhet, nincs konkrét kérdés.



2014. szept. 16. 00:22
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Saját tapasztalatom, hogy figyelni kell az adagokra, maradékokra. Nehéz úgy elkészíteni egy ételt hogy épp két adag legyen, ha sok a maradék, harmadnap már nem biztos hogy szívesen eszitek, stb. Érdemes lehet lefagyasztani adagonként a megmaradt kaját (nem mindent lehet, pl krumpli vacak felolvasztva), de erre be kell rendezkedni (fagyasztó, dobozok); vagy kitapasztalni hogyan tudod belőni a mennyiséget.

Ha napközben van lehetőségetek meleget enni, hét közben nem muszáj főzni. Két főre esetleg még érdemes lehet rendelni (gastroyal, egészségkonyha, utóbbinál kb 3000Ft volt egy hétre a kis leves + kis főétel, kb mint a menza).

Éttermek közül az önkiszolgálók a legolcsóbbak, bevásárlóközpontokban szoktak lenni, az azért jó mert nem kell megvenned a gép üdítőt, hanem vihetsz magaddal amit akarsz töredék áron. Kínai kajáldák is elég olcsók.

2014. szept. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

A maradék felhasználása fontos spórolási szempont, elég egy normál hűtő mélyhűtője, pár doboz, fagyasztott krumplit, rizst pld összeturmixolod vmi zöldséggel, bele annyi zsemlemorzsa, hogy összeálljon, és megsütöd fasirtnak.

Vásárlásnál sok függ attól, van-e autó, spájz, eleinte meg kell figyelni a szokásokat, de pár hónap alatt kialakul, miből mennyi az a sok, ami megéri mert egyszerre olcsó, de eláll addig, hogy megeszitek és nem romlik meg.

Érdemes listával menni boltba, éscsak azt venni. Illetve ha vmi pont akciós és eláll.

2014. szept. 16. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Saját tapasztalatom, hogy mióta összeköltöztünk én vezetem a háztartást, én főzök, így tudom, hogy mi mikor fogyott el, felírom a hűtőn lévő kis post-it-ra + mindig azt vásároljuk, ami épp akciós, és abból tervezem meg a főzést. Nekünk ami még meglátszik a pénztárcánkon, hogy 1 hónapban 1x megyünk bevásárolni, de akkor végig járunk minden nagy bevásárlóközpontot, előtte otthon online megnézem mindnek az akciós újságát, és ott is lehet hogy pár forintos eltérések vannak, pl a cukornál, kenyérnél, lisztnél, stb. Én 2 naponta főzök. Nálunk bevált. Ebéd nálunk cégen keresztül leves+második 380 Ft-ba kerül, így általában ebédre mindig másat eszünk (így nem ununk rá az otthoni kosztra). Étterembe csak alkalmakkor járunk, pl valentin nap, stb. Olcsó receptjeim is vannak millió, általában ezeket variálom, ha érdekel, írj privát üzit, és írok neked.
2014. szept. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem mindenképpen a főzés a legolcsóbb megoldás,még 2 főre is.alapvető élelmiszerekből érdemes úgy vásárolni, hogy legalább 2 heti tartalék mindig legyen belőlük.(só, cukor, liszt, olaj, fűszerek, ... stb )ez mindig biztonságérzetet ad, hogy, ha beüt a ménkű, akkor is tudunk valamit összeütni:)na persze a hűtő/fagyasztó se legyen üres.

Nagyon fontos tényező az idő, hogy mire van időtök. belefér-e a napi főzés, vagy inkább ritkábban főzöcskéznétek.

Ahogy írták, a fagyasztó jóbarát. még 1-1 adagot is érdemes lefagyasztani, aztán majd máskor egy hűtős napot tartani, amiből válogathatunk kedvünkre.

Ha dobnak be hozzátok szórólapokat, érdemes böngészni, és kiírni a számotokra kedvező árukat. (listára)aztán lehet kizárásos alapon dönteni, hogy tulajdonképpen mi kell, és mi éri meg.

Pár hét alatt rá lehet érezni a lényegre, hogy kettőtöknek mennyire kell feltölteni a kamrát.

Azt tartja a mondás, ha üres a kamra, bolond a gazda :)),de így is van.

Sok sikert a kezdéshez és a folytatáshoz is:)

2014. szept. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Mi is ketten vagyunk.

Mindig veszek valamit, ami akciós, azokból szoktunk főzni, sütni. A kamrám tele van ételekkel, amiket bármikor elő tudok venni. A fagyasztót is tele lehet rakni ételekkel, így sokat lehet spórolni.

Sokkal kevesebbet eszünk, mint amikor négyen laktunk, pl fél kiló kenyeret 3 napig eszünk.

Hetente 1-2 alkalommal megyek vásárolni.

2014. szept. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

akciós húsokból ha tényleg jó az akció több 4-5 kg is megveszek.

Adagokba megy a fagyasztóba. Mindig figyelek arra ,hogy az alapvető élelmiszerekböl pluszba legyen itthon 1-2kg. Sose lehet tudni : rizs ,tészták ,liszt ,stb.

Sokszor 3napra főzök pl pörköltek ,káposztás ételek . " napig eszük a maradék megy a fagyasztóba : zürös napokon amikor nem érünk rá jól jön. Piacra du zárás elött 1órával járok mert hibás zöldségeket vagy húst pl féláron kapok ettöl még ezek ehetöek..

2014. szept. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Mi is ketten vagyunk, én ennyire nem gondoltam át előre, mint Te, de kialakult.

Általában csak este vagyunk együtt itthon, ezért leggyakrabban hétköznap gyorsan elkészíthető frissen sülteket készítek. pl. csirkemell filé ananászos rizzsel, halfilé, csirkemáj stb. Az ilyen gyors kajákhoz gyakran keresem az akciós termékeket. Hetente egyszer megyek el nagy áruházba és akkor veszek többféle alapanyagot. Nem nagy kapacitású a fagyasztónk, ezért nagy mennyiségben nem tudok bevásárolni. Fontos nálam a változatosság is.

Ha olyan ételt főzök, amiből nem lehet keveset, mint pl. pörkölt, töltött paprika, káposzta stb. akkor eleve úgy állok neki, ha van hely a fagyasztóban és éthordókban rakok el adagokat. Ez jól jön, amikor az embernek nincs kedve, vagy ideje főzni.

Ezen kívül lehet olyant is csinálni, hogy ha összegyűlnek az alapanyagok, mint pl. sonka, sajt, bármi, akkor lehet készíteni házilag pizzát is. Pizzát végül is bármiből lehet csinálni. Halkonzervből is, vagy maradék pörköltből. Ez utóbbiból még lehet húsos palacsintát is.

Csóróbb napokon lehet rakott krumplit, krumplis tésztát, krumpli főzeléket.

Ami legyen otthon mindig: Cukor, só, liszt, krumpli, tojás, tésztafélék, konzervek, szárított fűszerek, ecet, száraz kolbász, vagy szalámi, némi hús lefagyasztva.

Aztán majd meglátod, hogy kialakul, rájöttök, hogy mi az amit Te is szeretsz és a párod is, nem érdemes annyira rágörcsölni.

2014. szept. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bumbi02 ***** válasza:
87%

Írjátok össze minden hétvégén, hogy következő hétre mit főztök. Ne mindennapra, hanem számoljatok azzal, hogy mondjuk maradni fog a paprikás krumpliból, maradni fog a pörköltből. Mindig vásároljatok be hétvégén a következő hétre. Ha az ember egyszer megy csak vásárolni, egyszer fog szükségtelen dolgokat venni. (amit meglátsz: csoki, csipsz, üdítő, stb)Ha mindennap mész, mindennap veszel. + időt is spóroltok vele.


Szerintem ha két napig esztek valamit, nincs vele semmi gond. Én krónikus időhiányban szenvedek, én általában csak olyat főzök otthon, amit nagy tételben tudok, és utána azt eszem 3 napig.


Én az egész csirkét tudom nektek ajánlani. Volt egy korszakom, hogy egy hónap elején vettem négy egész csirkét, szétbontottam, és lefagyasztottam porciózva. (Mellehúsa egy porció, combok még egy porció, a mellehúsából a csont + szárnyak +farhát húslevesnek lefagyasztva) Így, ha megkívántuk a húslevest, mindig volt hozzávaló, csak zöldséget kellett vennem, és mindig volt otthon hús.

2014. szept. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a többiek is írták, az otthoni főzés a legolcsóbb megoldás - bár sajnos nem mindig van rá idő :-(


Sajnos - Hála Istennek az élet megtanított arra, hogyan érdemes háztartást vezetni, "mit tartsunk otthon? - ahogy a kérdező írja.

Nálam mindig van itthon min. 2kg liszt, 1 kg cukor, 1 l olaj, 2 kg krumpli, 1 kg rizs, + esetleg dobozos gyorsrizs, 3-4 csomag tészta, (pl.tarhonya, spagetti, penne,stb.), esetleg bab, lencse, min. fél kg vöröshagyma, SZALONNA, PARASZTKOLBÁSZ, TOJÁS, konzerv sűrített paradicsom, konzerv paradicsomos hal, tonhal, esetleg készétel konzerv, ha akciós, úgymind, székelykáposzta, stb.

Ja, és a fagyasztóban darált hús! Fasírozottnak, vagy rizs + darált húsból húsgombócok, stb.

A fent felsoroltakból bármikor összedobható egy paprikás krumpli, egy szalonnás rántotta,, egészségesebb étkezést kedvelőknek a pennéből tésztasaláta, stb.


Ha van liszt és tojás jöhet a tojásos nokedli, stb.


Sőt! egyik alkalommal - még régebben - nem volt itthon, csak spagetti meg paradicsomos hal, nem estem kétségbe, a sűrített paradicsomból és 2 paradicsomos hal konzervből oregánóval felturbózva csináltam egy "szószt", s spagettivel összekeverve tálaltam. lehet furcsán hangzik Nektek, de finom volt :-)))

Remélem, tudtam segíteni :-)))

2014. szept. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!