Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » S. O. s háziasszonyok! Borsóle...

S. O. s háziasszonyok! Borsóleves probléma?

Figyelt kérdés
tegnap megnéztem egy vacak házi készítésű főzős videót a neten és neki bátorkodtam a főzésnek. az a helyzet h részeket kihagytak és gondoltam improvizálok. most úgy állok h beleraktam egy félkiló mirelit borsót a fazékba, hagymát kockára vágva, fehérrépát, meg répát. és most próbálom párolni. kérem segítsenek, h hogyan tovább? kezdek aggódni. amint kiderült nem tudok főzni 18.l
2010. okt. 28. 10:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
Én nem szoktam hagymát beletenni. A borsót és a zöldségekez zsíron megfutztatom,sózom,egy ki bazsalikomot tezsk hozzá,fedő alatt párolom,de figyelni kell,hogy ne fője el a levét. Ha kell,akkor kevés melegvizet öntök alá. Amikor a borsó puha,megszórom kevés leiszttel,azzal is átforgatom,felöntöm annyi vízzel,amennyi a leveshez kell. Ha csak köretként akarod,akkor víz helyett tejfölt tegyél bele,és azzal forrald össze.
2010. okt. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%

Nyilván zsiradékot tettél alá,ha nem akkor tedd meg!Amikor a zöldségekről elforr a kiengedett leve,szórd meg 2-3 evőkanál lisztel,keverd el és engedd fel vízzel(Ha tejesen szereted akkor egy kis tejjel is!Jól kevergesd meg,és forrald fel!Sűrűn kevergetni!!!Ha felfort mérsékeld a tüzet és főzd még 10 percet!Ellenőrizd a sót!Ajánlatom fűszerekre:fehér bors,aprított petrezselyem,esetleg tárkony,piros paprika!

Minden jót!F/36

2010. okt. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én így szoktam:

Kevés olajon megpárolom a hagymát üvegesre (kavargatni kell), rádobom a borsót, kavargatom 5 percig, megszórom egy kávékanál pirospaprikával, azonnal felöntöm forró vízzel, hogy ne égjen meg a paprika, bele répa, többi zöldség, kivéve krumpli és ha van, karfiol. Vegeta, só, ha van otthon, 4-be vágott paradicsom és TV paprika (ízesítésnek). Esetleg pár szem bors. Ha majdnem puha a répa, negyedbe vágott krumplikat teszek bele (az hamar fő) és karfiolt (ez el is hagyható). Ha van, akkor petrezselymet is. Ha megfőtt a krumpli, kész a leves.

2010. okt. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Én még egy-két gerezd fokhagymát és petrezselyemzöldjét szoktam beletenni, majd kevés olajon és egy kevés vízen puhára párolom, majd felengedem vízzel kb. másfél literrel és felforralom az egészet, majd csipetkét, vagy grízgaluskát szoktam belefőzni. Sót ne felejts beletenni.

Sok sikert! Bátorság!

2010. okt. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

*Ha csak köretként akarod,akkor víz helyett tejfölt tegyél bele,és azzal forrald össze.


Borsólevest köretnek??????

2010. okt. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat, tettem alá még az elején egy kis olajat az elején felöntöttem egy kis forróvízzel mert nem igazán volt leve.
2010. okt. 28. 10:51
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Lehet bele valamilyen tésztát is főzni (pl. csigatészta), az egyszerűbb, mint a galuska. Én az külön szoktam sós, kicsit vegetás vízben, hogy ne ázzon bele a levesbe. De bele is lehet főzni, akkor kb. a krumplival együtt kell belerakni.
2010. okt. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Az lett volna a fura, ha van leve... a borsó nem enged levet és a répa sem. A borsó hüvelyes, mint a bab, lencse, nincs levük.
2010. okt. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
köszönöm az ötleteket, rakok bele még fűszereket, fokhagymást, petrezselymet:)
2010. okt. 28. 10:53
 10/21 A kérdező kommentje:
nokedlit akarok bele. 3kanál liszt meg egy tojás az arány ugye?+egy kis víz. vagy tévedek?
2010. okt. 28. 10:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!