Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Gyakorlott szakácsok, háziassz...

Gyakorlott szakácsok, háziasszonyok, anyukák, segít-setek légyszi (? )

Figyelt kérdés

Bébiszitter vagyok külföldön, most érkeztem nemrég, hétfőn lesz az első napom egyedül a gyerekekkel. Nekem kell főzni, tele van a hűtő és a fagyasztó, azt főzök, amit akarok.


De én nem vagyok olyan kreatív, meg félek is, hogy nem fogják megenni a gyerekek amit eléjük teszek. Pár ötletre lenne szükségem.


Nagyon egyszerű kajákat vacsiznak, a lényeg, hogy minden este kell legyen zöldség (nem krumpli).


Pl. tegnap krumplit sütöttünk, mellé mini kolbászt serpenyőben, és görög salátát.


Előtte pedig ilyen "mindent bele" csirke volt, serpenyőbe beledobálták a csirkét, és mindenféle zöldségeket rá, így sütötték meg, hozzá karfiol besamelmártással leöntve.


Nem bonyolult, de nincs ötletem, milyen hasonló kajákkal rukkolhatnék elő, amihez megy a zöldség (és mihez mit adjak..), szerethető is, és nem kell túlkomplikálni, mert nem vagyok egy nagy szakács.


Adnátok ötleteket? Tésztát, édességet nem ehetnek. Levest se írjatok, mert az is minden nap kötelező, viszont instant üveges, amit csak meg kell melegíteni, tehát azzal nincs probléma.


2011. szept. 30. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
natúr szelet párolt zöldségekkel, vagy nyerssel....hirtelen ez jutott eszembe :D
2011. szept. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ha szeretik a zöldségeket nyert ügyed van. mindig lehet valami besameles csőben sült zöldség, reszelt sajttal salátákkal kiegészítve.

próbálkozz egyszer a rizibizivel is, szerintem a gyerekek imádni fogják.

csempészd be a rakott krumplit, az ő kolbászkájukkal, zöldségekkel összerakva, és ott is van tejföl, amivel leöntheted.

zöldséges omletteket is készíthez, baconnal pl.

később a habart főzelékekkel is próbálkozhatsz, de ez nem biztos, hogy bejön nekik.

sok sikert és kitartást:))

2011. szept. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

próbáld ki náluk a tócsnit, gomba és zöldségfasírtokat

persze valamilyen natúr hús mellé, amit szeretnek.

2011. szept. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sütőben sült zöldségek. Tepsibe tedd a különféle feldarabolt zöldségeket, sózd, borsozd, rozmaringozd egy kevés olajat rá és alufóliával fedd le. Kb. 25 perc után vedd le a fóliát és süssed még anélkül egy kicsit. Finom édes lesz minden zöldség, mellé bármilyen husi megfelel.
2011. szept. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

a paradicsomszószt minden gyerek szereti. paradicsomos húsgombóc, krumplival.

praktikus okokból előbb mindig kérdezz rá mit ennének, majd eleinte főzz magadnak a már említett dolgokból egy keveset és kínáld meg őket.

majd meglátod milyen étel jön be nekik, utána már könnyebb lesz.

2011. szept. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket! Nem "szeretik" a zöldségeket, salátát, de muszáj enniük és ezt ők is tudják. Pl. addig nem kaphatnak sült krumplit (amit imádnak), míg nem ettek zöldséget, mert aztán jön az, hogy már nem is éhesek.
2011. szept. 30. 12:48
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

csinálj valami krémleves - instant üveges szar helyett

másodiknak meg a következőkből válassz


3 dolog kell a tányérra (1 rizs/krumpli 2 zöldség 3 húsféle)+ saláta


1 rizs/krumpli-------------

sült krumpli

burgonya krokett

krumplipüré

tört krumpli

rösti

burgonyafánk

párolt rizs

héjában főtt krumpli

tejszínes krumpli (sütőben)

hagymás tört krumpli


ha a zöldséget is beleteszed: lehet rizibizi, rizses zöldséges krokett, hagymás-répás krumplipüré, céklás krumplipüré, zöldborsópürés krumplipüré


2 zöldség---------------

párolt/főtt zöldbab: [link]

párolt répa

zöldborsó

sült cékla

grillezett padlizsán/cukkini/paprika/paradicsom

kelbimbó

párolt káposzta/kelkáposzta

édeskömény

párolt/főtt brokkoli/karfiol

kukorica

spárga

sütőtök püré vagy sült

rántott zöldségek: gomba, karfiol, brokkoli, cukkini, padlizsán, patiszon


3 hús-------------------------

sült hús: pulyka, hal, csirke, sertés, marha, bármilyen

egybesült fasírt v sima fasírt

grillkolbászkák

rántott hús



ezekből bármilyen hármas kombinációt össze lehet dobni ;)

2011. szept. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Fuh, nekem akkor elég egyszerű dolgom van. Egy hónapja vagyok kint, nem főzök túl gyakran. De eddig csak ilyeneket csináltam, h tojásosnokedli, túrógombóc, tejbepapi, rakott krumpli.

Egyébként zöldségekkel eszenk itt is mindent, mindig van saláta mindenhez.

Ami egyszerű, szerintem csinálj nekik gyrost, az csak husi meg fűszer, ehetik sültkrumplival meg zöldségekkel :))

2011. okt. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!