Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Érdemes nekiállnom mérleg...

Érdemes nekiállnom mérleg nélkül sütni?

Figyelt kérdés
Találtam leírásokat arról, hogy bizonyos alapanyagokból mennyi az egy evőkanálnyi, etc.
2010. okt. 31. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, csak nyugodtan :)


Max nem sikerül elsőre, de az sem valószínű :) ha van már sütési tapasztalatod, akkor azért kb sejted, milyen állagú tésztát kell kapnod, aztán adsz hozzá még amit kell :)

2010. okt. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Jóhogy :) én mindig úgy csinálom, de az hagyján, én kis kezdő csitri vagyok - de édesanyám is...


Evőkanál púpozva az lisztből és cukorból is kb 2 deka (ez úgy lehet, hogy a lisztből sokkal nagyobb "púp" marad rajta), sztenderd vizespohár 2 decis, stb. ... vajra, margarinra rá van írva, hogy mennyi eredetileg, ha negyed kilós a kocka és neked 5 deka kell akkor elötötdölöd...


Nekem még olyan is volt, hogy beleraktam a kalácsba mindenből az előírt mennyiséget (voltam vagy 13 éves),és csak nem akart normális állaga lenni, na, pont jött a nagyanyám, elpanaszoltam neki, ő meg zsupsz belevábott még kb egyharmaddal több lisztet, amíg úgy nem nézett ki, mint egy jólnevelt tészta - és pont jó lett.

2010. okt. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Vannak úgynevezett bögrés sütemények, amiket lehet sütni mérleg nélkül is. Mindenből egy bögrényi kell bele :D
2010. okt. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sőt! Ha felszedsz egy kis rutint, a keverésből, öntésből, gyúrásból stb. fogod tudni, hogy az adott tésztafajta hogyan viselkedik majd a sütőben, meghatározott hőmérsékleten. Akkor már az olvasáskor ki fogsz röhögni néhány receptet, és saját tudásod alapján módosítva, elsőre jó sütit fogsz sütni. Hajrá!
2010. okt. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ...:) Sütöttem már jópár dolgot, de megerősítést vártam, ugyanis nincs mérlegem az új házban, így nem mertem nekiállni..:)

Próbálkozni fogok.

2010. okt. 31. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!