Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy tudnék kimérni különböző...

Hogy tudnék kimérni különböző hozzávalókat mérleg nélkül?

Figyelt kérdés

Az a gondom hogy sajnos nincs itthon mérlegem. Szeretnék süteményt sütni, de nem tudom pontosan kimérni a hozzávalókat. Mivel tudnék kimérni 20 dkg lisztet, 12 dkg cukrot másképp?

A válaszokat előre is köszönöm!


2009. nov. 29. 18:19
 1/10 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nálunk generációk óta a főzés "Bibliája" Horváth Ilona szakácskönyve. Ebben találhatóak többek között a következő adatok:

1 csapott evőkanál cukor kb. 1,5 dkg

1 csapott evőkanál liszt kb. 1 dkg vagy 1 deci liszt kb. 5 dkg


(csapott evőkanálnak hívjuk azt, amikor a kanál pereméig van az "anyag")


remélem, hogy ez alapján sikerül mérleg nélkül is kimérned a dolgokat.

2009. nov. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen hogy ilyen gyorsan válaszoltál! :)

Remélem sikerül összehoznom a sütit! :)

További szép estét!

2009. nov. 29. 18:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig úgy szoktam egyszerűen gyorsan számolni,(mérleggel ellenőrizve is bejön), hogy egy tele evőkanál liszt illetve cukor 2 dkg. (az én bibliám a Pelle Józsefné)
2009. nov. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én pedig bögrébe szoktam méregetni saccra... arányokat nagyjából lehet látni... egyik a másikhoz viszonyítva... meg hát ugye az állaga majd árulkodik, ha szerzel egy kis tapasztalatot, majd tudni fogod már, h minek milyen állagónak kell lenni! Nem tudom hány éves vagy, de nem gáz segítséget bevonni a dologba! Tapasztaltabb barátnőt, vagy anyukádat! én 20 éves vagyok, anya tanított sütni főzni, azóta saját háztartást vezetek, és a párom sose panaszkodik;)
2009. nov. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is az első mértékegységeit használom, a végén, amikor összeállítod a tésztát, úgyis látod, ha nem megfelelő az állaga. Ha túl száraz, akkor nedves hozzávalót adj még hozzá (nem írtad, milyen süti, így nem tudok konkrétabban fogalmazni), ha pedig túl lágy, akkor egy pici lisztet. Nincs mitől félned, biztosan sikerülni fog!Öreganyáink még mindent szemre mértek, borogattak, és mégis milyen finom süteményeket sütöttek!
2009. nov. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

a lisztnél én a kilós zacskónak elképzelem, hogy a

negyed zacsi az 25 dkg, akkor annál kicsit kevesebb

egy púpozott ek liszt kb 1,5 dkg


a cukornál jól írták, hogy 1 púpozott ek cukor kb 2 dkg

2009. nov. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
lehet kapni ilyen mérőpoharat,nekem olyanom van,százforintosba lehet kapni,azzal szoktam én mindent mérni.Esetleg szerezz be egy olyat.:)
2009. nov. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a sok jó tanácsot! A süti elkészült és a párom szerint jól sikerült! :)

Én 21 vagyok, de magamtól tanulgatok főzni, sütni több kevesebb sikerrel, de hát majd idővel belejövök. :)

Mégegyszer köszönöm mindenkinek aki válaszolt!

Szép hetet!

2009. nov. 30. 09:49
 9/10 anonim ***** válasza:
én személy szerint ki nem állhatom Horváth Ilonát, de ha itt a mindenben keresőbe beírod, hogy Horváth Ilona, ki fog adni egy olyan kérdés-választ, ahonnan le tudod tölteni a szakácskönyvét. Hátha nektek bejön :)
2009. nov. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

najó, ideírom: [link]


:) attól, hogy én nem tudtam belőle jót főzni, még másnak sikerülhet :)

2009. nov. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!