Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom a legfinomabb...

Hogyan tudom a legfinomabb teát elkészíteni?

Figyelt kérdés
Tegnap jártam egy teás üzletben, nagyon megtetszett, ma visszamentem, elvitelre vettem teafüvet. Gyümölcsöset vettem, nagyon intenzív, nagyon finom az illata, de az íze nem ugyan ezt adja vissza. Illetve...persze finomabb mint egy mezei filteres, de mégis többre számítottam. Persze az is plusz pont, hogy a megdagadt gyümölcsöket utána kiszedegetem és megeszem, azok nagyon finomak:) De most tényleg...hogy kaphatnám vissza ugyan azt az ízt, mint illatot? Olyan igazán nagyon finoman gyümölcsöset. Teatojásba tettem és forró, bár nem forrásban lévő vízzel öntöttem le, ez lehet gond? és kb. negyed óráig hagytam állni. Egy kis cukorral ízesítettem, sima fehér cukor. Máshogyan kéne ízesítenem? Aki szokott még teafüvet vásárolni válaszolhatna:) köszönöm.
2010. nov. 5. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Sehogy. Ahhoz frissen kéne megenned a gyümölcsöt. A tea az meg tea.


Az ízesítés pedig egyénfüggő, próbáld ki esetleg mézzel. De én mindenféle teát csak üresen, ízesítés nélkül bírok meginni, úgy viszont imádom. Főleg a feketét. :)

2010. nov. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát igen a tea az tea. De esetleg próbáld meg tejjel és cukorral citrom nélkül. Úgy lehet a legjobban érezni a gyümölcs ízét, szerintem.
2010. nov. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

tej és méz...oké, ezekkel még nem próbáltam. v. hát mézzel igen, de az sima filteres volt, megnézem a mostanival milyen:) tejjel meg egyáltalán nem próbáltam:D majd kiderül...köszi

mondjuk aki még tud vmit, írhatna:D

2010. nov. 5. 16:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha gyümölcsteát iszom, mindig rakok bele egy kis citromlevet, szerintem ez hozza ki legjobban a gyümölcsízt, és tompítja kissé a túl édes érzetet. A friss gyümölcs is savanykás kissé, míg a teában lévő szárított nem. Próbáld ki :) (de ne akkor, amikor tejjel próbálod, a kettő együtt :S )
2010. nov. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
na, tettem bele pici citromot és cukrot, így mintha jobb lett volna, mint először:) lehet a citrom tényleg előhozza:) tejjel nem mertem, hátha nem fog ízleni:S és felesleges, de majd legközelebb:D
2010. nov. 5. 19:22
 6/7 A kérdező kommentje:
mármint úgy felesleges, h. feleslegesen tettem volna bele, és dobhattam volna ki, ha nem ízlik, ezt nem akartam, így :)
2010. nov. 5. 19:23
 7/7 anonim válasza:

A tesóm barátja volt Kínában és ő azt mondta hogy a kínaiak tejes teát szoktak inni.Tehát a pohárba tesznek tejet és a filtert meg belerakják....

én kipróbáltam és FINOM!:)

2010. nov. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!