Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen alapvető élelmiszerekbő...

Milyen alapvető élelmiszerekből érdemes nagyobb mennyiségeket tartani otthon?

Figyelt kérdés
GYED után megyek vissza dolgozni, és szeretném feltölteni a kamrát/hűtőt, mivel későn érek haza a munkából, és inkább a családdal lennék bevásárlás helyett.Liszt, cukor, olaj tészta van itthon, érdekelne mások véleménye is.
2010. nov. 5. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Krumpli, rizs nálam mindig van.

Én sokszor csináltam azt, hogy megvettem a csirke/pulykahusit, és felkockázva, csíkokra vágva, adagokban fagyasztottam le. Ugyanígy a pörkölthúst.

Ha bolognait, székelykáposztát készítettem, mindig fagyasztottam le belőle, bármikor elővehető.

Igyekeztem két napra főzni, főleg levest, főzeléket.

A mirelit zöldségkeverékek is jó szolgálatot tesznek, zöldséges rizshez, rizottóhoz, vagy majonézes salátához.

Legegyszerűbb, ha egy hétre megtervezitek a menüt, és hétvégén, vagy egy héten egyszer ahhoz bevásárolsz, így nem kell minden nap boltba menned.

2010. nov. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Nálam mindig van itthon tartalék., Ha valamit elhasználok,azonnal felírom és a következő alkalommal pótolom.

Só,pirospaprika,fűszerek,rizs,zsemlemorzsa,búzadara,instant kakaó,kakaó,sütőpor,porélesztő,friss élesztő,vaj,margarin,füstölt kolbász,diófélék,bevonócsokik,dobozos vecsési káposzta,paradicsompüré,ketchup,mustár, vöröshagymakrém és vöröshagyma,fokhagyma,burgonyapor és 2-3 kb burgonya,zöldségfélék frissen és fagyasztva. A fagyóban adagolva darált hús,szelet húsok,mirelit zöldségek és előre megfőzött készételek.

Házi tejfölt és túrót veszek,adagokban azt is lefagyasztom. Ha van időm sütök muffint,kel tésztaféléket,piskótát,és azt is lefagyasztom. Ha a piskótát vajaskrémmel,és tejszínnel töltöm,az is mehet a fagyóba.

Tésztafélék: levesekbe és egyéb is.

Hirtelen ennyi jut az eszembe.

2010. nov. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2010. nov. 6. 06:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Száraztészta
2016. máj. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Konzerv -
2016. máj. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!