Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért volt piros a tojás fehérje?

Miért volt piros a tojás fehérje?

Figyelt kérdés
Amikor feltörtem minta véres lett volna az egész fehérje, és egyik felén hozzáragadt, megkocsonyásodott. Egy része viszont egészen híg, vízszerű volt. Először azt hittem záp, de egyáltalán nem volt büdös. Sose láttam még ilyet, most meg egymás után hármat is. Mi lehetett ez?
2010. nov. 20. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Honnan vetted ezt a tojást? Ilyen tojás a keltetőben volt már és elkezdett kikelni. Persze hogy nem büdös .
2010. nov. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Ez már romlott volt.
2010. nov. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
89%
Nem feltétlenül. Nekünk vannak tyúkjaink, és egyszer valamelyikük tojt ilyen tojást. Friss volt, és kakas akkor épp nem garázdálkodott a baromfiudvarban; szóval nemcsak romlott/megtermékenyített tojás lehet ilyen.
2010. nov. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Egyszer velünk is volt ilyen. Az igazi házi tojás volt. Fogalmam sincs mi lehetett, de kidobtuk.
2010. nov. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A tojáson lévő kód szerint ketreces tartásból származik. Piacon vettem zöldségestől, de ez kevésbé lényeges, ilyen szempontból ugyan olyan kereskedő sztem mint bármelyik bolt.


Abból hogy "romlott volt" nem nem derült ki mi volt ez, és egyébként nem állt szándékomban elfogyasztani. :) És a többi amit ugyanakkor vettem, ugyanott és ugyanúgy a hűtőben tároltam miért nem lett ilyen? Azok miért nem "romlottak meg"? (egyébként kérdés, hogy mit értünk romlott alatt, mert egész biztosan nem volt záp tojás)


Ugyanez áll a keltetős elméletre. Hogy került volna a többi közé, ráadásul ugyanúgy pecsételve, mint a többi?


Ha mégegyet találok elcsomagolom, és megkérdezem az eladót, vagy az ÁNTSZt :)

2010. nov. 23. 15:23
 6/7 anonim válasza:
100%
ez a veszett tyúkok tojásánál fordul elő- de mivel ugyis feldolgozod/sütőd/fözöd nagy baj nem lehet. egy állatorvos rezidens
2010. nov. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, különösen az utolsót!
2010. nov. 24. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!