Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az "ízetlen" zabpelyet mivel...

Az "ízetlen" zabpelyet mivel lehet ízesíteni?

Figyelt kérdés
Súlyos edzések utánra vettem egy fél kilót, hogy ezzel is jussak egy kis szénhidráthoz de mivel nincs íze így gondoltam valamivel csak lehet ízesíteni, tejben. eddig banánt tettem bele de az elfogyott és már nincs kedvem botlba menni, valami ötlet?
2010. nov. 22. 17:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Először is javasolnám máskor előzetesen beáztatni. Akár egy fél napra is. Az erjedés nagyon jót tesz neki élettanilag (lásd Kollát-reggeli), és ebben az állapotban könnyebben magába szívja az ízeket is. Lehet hozzá adni darált mákot, darált lenmagot, napraforgót, mézet, citromlét, fahéjat, aszalt gyümölcsöt.
2010. nov. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
húúú de jókat soroltál egyik sem kedvencem :) esetleg fahéj
2010. nov. 22. 17:54
 3/13 Bencze Péter válasza:
Édesítsd meg a tejet mézzel, rosszabik esetben cukorral, keverjél hozzá kókusz reszeléket, a tetejére meg reszeljél almát. És legalább fél órát áztasd.
2010. nov. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

gyakorlatilag bármilyen gyümölcs

mazsola

méz

gyümölcsös joghurt

kakaó


grizt hozzá+tejet+cukrot,tűzhelyre fel,és tejbegrizszerű


mézet hozzá+tojást+lisztet+kis sütőport+kis tejet,gyúrd össze,tepsibe vele,finomra és aranybarnára sül,napokig puha

2010. nov. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Pedig jó lenne, ha eszegetnéd ezeket, nem véletlenül írtam, mindegyik egy csoda. Nézzük csak! Lenmag - omega 3 zsírsav, napraforgó - E vitamin, mák - kálcium. Ezeket kimagaslóan tartalmazzák, és finomak is. Meg olcsók is. A fahéj önmagában kicsit gyér, tennék hozzá egy kis mézet, meg citromlevet is. A fahéj meg egyébként elősegíti a cukor beépülését a vérből a sejtekbe.
2010. nov. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
17.59: Ez a süti olyasmi lehet, mint a müzliszelet. Mindenképpen megcsinálom!
2010. nov. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17:59, ez tényleg nagyon finom. De a gríz, azaz dara, ellentétben a zabpehellyel, a fehér liszttel és cukorral egyetemben, nagyon egészségtelen. Azonnal zsírrá alakul át a rost nélküli szénhidrát, ezért az elhízás melegágya. Hiányoznak belőle a zabpehely egyéb értékei is. Vitaminok és ásványi anyagok.
2010. nov. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
18.12: Na de én teljes őrlésű liszttel csinálnám ám! És akkor nincs gond vele, mert lassabban bomlik le, és eszek rostot, meg a búzából vitaminokat, ásványi anyagokat is.
2010. nov. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja, teljes őrlésű dara is van.
2010. nov. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

17:59 vagyok


őszintén szólva nem szoktam nézni hogy mennyire egészséges,vagy hizlaló,csak finom legyen (amugy is hiznom kellene vagy 10 kilót)

még aszaltgyümi bele/mazsola,és tökéletes


és amugy egészségesebb lehet mint a tömegnövelő porok amit a kérdező ehet

2010. nov. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!