Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A Pickwik variációk gyümölcste...

A Pickwik variációk gyümölcstea koffeint tartalmaz? 20 hós Kisfiamnak szeretném adni.

Figyelt kérdés
2010. dec. 11. 13:09
 1/10 Tinker Bell ***** válasza:
100%
Igen van koffein tartalma, viszont a Pickwiknek van kimondottan gyerekteája, ami koffeinmentes és erdei gyümis.
2010. dec. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Rossz hírem van. nincs koffein tartalma semmilyen teának. A teának teobromin tartalma van, ami hasonló int a koffein.
2010. dec. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ha csak pár másodpercre mártod bele, ekkor jó lezs. De a sima feketetea még jobb, mert abban nincs aroma. Mi van még otthon? Ánizs?
2010. dec. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nincs, csak gyümölcstea, és elbizonytalanodtam, hogy adhatom-e a Kisfiamnak vagy nem...
2010. dec. 11. 13:45
 5/10 anonim ***** válasza:
Megnézed az összetevőket, és ha a "TEA" szót látod, az teát jelent, amiben, IGEN, van koffein. Gyereknek semmiképp!... Egyébként részletkérdés, de: régen teinnek nevezték el a tea hatóanyagát, de évtizedek óta tudjuk, hogy ez azonos a koffeinnel.
2010. dec. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
(Az előző vok). Még egy hozzászólásra reagálnék: hogy NEM, nincs olyan, hogy csak kicsit lógatom bele, meg csak langyos vízbe. Ha teát (koffeint) tartalmaz bármi, azt nem adjuk gyereknek, semmilyen mennyiségben!
2010. dec. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nyugodtan adhatod úgy, hogy csak épp megízesíted vele, a koffein nem méreg, hanem élelmiszer, de nem oldódik ki 5-6 sec. alatt, de egy kis ízt ad mégis a forralt víznek. Védőnő is szokta javasolni, pl hasmenés esetén.

a kedves másik válaszoló nagyon óvatos, de nincs igaza. Nme koffeint adsz a kicsinek, csak picit megízesíted aforralt vizet, hogy megigya. Ez az oldat nem tea, csak színes víz, nem tartalmaz koffeint, és aromát vagy bármit sem tartalmaz olyan mennyiségben, amivel törődnöd kéne. Az anyatejedben több koffein és aroma van, mint ebben.

Azonkívül inkább igyon egy kis aromás teát, semmint szomjazzék, vagy kiszáradjon, úgyis csak kivételes alkalomról van szó. Szóval, legközelebb, ilyen átmeneti megoldásra, nyugodtan. És tényleg, védőnő ajánlotta az orosz teát (gyógyszerként) a gyermekorvos jóváhagyásával. Nem méreg: élelmiszer. Csak okosan kel használni. A gyógyszert mindenki simán beadja, pedig az méreg, csak kis dózis. Mégis mindenki gondolkodás nélkül beadja - mert tudjuk, hogy ekkora adagban és ekkor ez a méreg használ a csecsemőnek.(mert ekkora adag csak a bacilusait öli meg, őt nem)

"A mesterségesen táplált csecsemőnek a nagyobb ásványianyag-terhelés miatt többnyire szüksége van napközben folyadékra, különösen a nyári hónapokban, valamint a főzelék és a dara után. Alkalmas ital a forralt és lehűtött víz mellett a v i l á g o s hársfa-, kamilla- vagy o r o s z t e a és a limonádé. "

forrás: [link]

2010. dec. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Van belőle gyerektea:

[link]

2010. dec. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én láttam ilyen gyerek teát az inter spárban.Én volam az előző iró.
2010. dec. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha jót akartok kerültök minden filteres teát. Ezt tudom javasolni gyereknek, felnőttnek.
2010. dec. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!