Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van olyan főtt étel recepted...

Van olyan főtt étel recepted amit saját magad improvizációból találtál ki? Ha igen, mi?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

mexikói tészta:

fél kg kifőtt tészta(180 ft)

1 mexikói alap(250 ft)

fél kg darált hús(399 ft)

2 konzerv csilis bab(2*99 ft)

1 konzerv kukorica (120 ft)

elkészítem a chilit az alapon megadott módon,csak több vízzel,és a végén a kifőtt tésztához keverem. kiadós és finom kaja,könnyen,gyorsan elkészül.

2011. jan. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak olyat készítek. Anyukám kedvence az ananászos zöldségragum.

Egy konzerv ananász (nem körszeletes), csak konzervből jó nem a frissből

1 kígyóubi

5 paradicsom hámozva

egy kis fej hagyma

só, fehér bors, kurkuma


A hagymát ledinsztelem olajon, bele az ubit, a paradicsomot összedarabolva, végül az ananászt a levével együtt. Sózom, borsozom és két mokkáskanál kurkumát is teszek bele. Kb. 15 percig kell párolni fedő alatt.

2011. jan. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg van, de sose írom le őket, így rendszerint el is felejtem :D

Egyszer csináltam valami olyat, hogy tepsiben csirkemell szeletek voltak, fűszerezve, és be volt borítva az egész nyers reszelt krumplival, amit elkevertem tejföllel és tömlős sajttal, és így megsütöttem. De már nem emlékszem pontosan, biztos csináltam vele még valamit. Na az nagyon finom volt.

2011. jan. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, de amúgy általában így szoktam főzni. Mármint menet közben találom ki, hogy mi legyen. Vagy a boltban, hogy kb. mikből szeretnék főzni, aztán főzés közben kitalálom, hogy hogyan :)
2011. jan. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hántolt rozs, beáztatott csicseriborsóval együtt megfőzve, kb. 3-4 óra, a vége felé beáztatott lencsét is teszek hozzá. Külön el kell készíteni csirkepörköltet, vagy marhapörköltet, amibe több paradicsom kerül. Amikor a rozs elkészült, akkor összekeverni a pörkölttel és még egy fél órát lassú tűzön főzni.

Ez arab népi kaja, az újítás benne a magyaros pörkölt. Finomabb, mint az eredeti! Lehet, még füstölt húst is belefőzni a rozsba, attól még finomabb lesz. Ja, és nagyon egészséges is.

2011. jan. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Fűszeres túróval töltött gomba


5-6 tölteni való nagy gomba

10 dkg natúr sajtkrém

10 dkg túró

reszelt sajt

kakukkfű

bors


A meghámozott gomba törzsét levágjuk. A sajtkrémet, a túrót és a fűszereket összedolgozzuk, és a gombákba töltjük. Olajjal kikent tepsibe rendezzük a gombát. A tetejét megszórjuk reszelt sajttal. Kb. 15-20 percre forró sütőbe, rakjuk, míg szépen megpirul a sajt.


Csípős sárgaboró


25 dkg sárgaborsó

4 dkg füstölt szalonna

1 fej hagyma

4 gerezd fokhagyma

1 marhahúsleves-kocka

1 evőkanál Erős Pista

bors

kömény

1 fél citrom leve


A borsót áztassuk be egy északára. A felkockázott szalonnát pirítsuk meg. Adjuk hozzá az apróra vágott hagymát, fokhagymát. Pirítsuk kicsit, sózzuk. Adjuk hozzá a borsót, a citromlevet, a leveskockát, és öntsük fel körülbelül 5 dl vízzel. Az elfőtt levet kis adagokban pótoljuk, hogy a végére elpárologjon, időként kevergessük, mert könnyen leragad. 20 perc alatt főzzük készre. Ha puha, keverjük bele a fűszereket, és még 1 percig főzzük.

2011. jan. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Magas falú tepsi aljára teszek füstölt szalonna csíkokat, erre kinyomkodott savanyú káposztát, erre teszek bacon szalonna csíkokat, erre teszek feldarabolt csirkemellet, annak a tetejére fokhagymát darabolok, rá vörös vagy fehér hagymát szeletelek, erre vékony almaszeleteket teszem, az almára teszek megint bacon szalonna szeleteket, az egészet meglocsolom bőven tejföllel, reszelek rá sajtot, simát és füstöltet is. Letakarom alufóliával.

Nagyon finom! Próbáljátok ki!

2011. jan. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, lemaradt!

Sütőben sütöm 30-40 percig, amíg a csirkemell megpuhul.

2011. jan. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tört krumpli, vagy petrezselymes rizs is jó hozzá.
2011. jan. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!