Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik az egészségtelenebb? a...

Melyik az egészségtelenebb? a drága coca-cola vagy az ilyen olcsóbb,100forintos 2literes löttyök?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 19:33
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
57%
A cóla szétmarja a fogzománcot,hízlal,nem tudsz tőle aludni,a 100 ft-osban még cukor sincs.
2011. jan. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a coca, mert abban sokkal több cukor van. Az utánzatokban meg édesítőszer van sokszor (bár ez sem egészséges). Természetes anyagok?Tudod miből áll a cola , kedves válaszoló?Víz, cukor, karamell, koffein és importált szörp aminek nem ismerni a receptjét mert titkos. Még a gyárakban se tudják ahol palackozzák.
2011. jan. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
77%

Nem egészséges egyik sem. A 100ftosokban jellemzően aszpartám édesítőt használnak, ami elég veszélyes anyag. Viszont van olyan 150ftos amiben cukor van :)


Tehát, az aszpartám olcsó előállítása miatt, jelentősen csökken az édesítés költsége. Viszont károsabb, mint a cukor. A Cocában cukrot használnak, de ott a márkanevet (garanciát) meg kell fizetni.


Összességében a kóla nem egészséges, de mértékkel fogyasztva csökkentheted a velejáró esetleges következményeket. Ha teheted ne igyál kólát :D

2011. jan. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
75%
Ja az aszpartámról még annyit, h a benne lévő fenil-alanin miatt mérgező.
2011. jan. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
91%
Mind a kettő borzasztó káros, viszont én a Cocát iszom, ha kell, mert sokkal finomabb szerintem:)))) meg aztán olyan ritkán iszom, hogy azon a szinten olymindegy, 100 vagy 300 Ft-e...
2011. jan. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
64%

Kis olvasni való, aztán eldöntöd, h befogadod vagy nem.


Aszpartámról: [link]


Üdítők: [link]

2011. jan. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
csak kíváncsiságból kérdeztem, itthon vizet vagy filteres teát szoktam inni...
2011. jan. 5. 20:43
 18/27 anonim ***** válasza:
61%

szerintem is a márkanevet kell megfizetni, egyik sem egészséges

az olcsók olyanok, mintha szörp lenne szódával :D

2011. jan. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

a löttyök alatt az ilyen slice(sprite utánzat) meg ilyeneket érted vagy pedig a cola utánzatokat?:D

amugy én nem érzek különbséget a cola koppintás meg az 'eredeti' cola között.

2011. jan. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
nem utánzatokra gondolok, csak simán ilyen kivis, narancsos, citromos meg málnás ízben van, 100 forint, nevére nem emlékszem mert mindig letépem rola papírt hogy lássam meddig kell önteni bele vodkát
2011. jan. 5. 21:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!