Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen teát igyak, illetve...

Milyen teát igyak, illetve mivel ízesítsem, hogy finom legyen?

Figyelt kérdés

Alapvetően nem nagyon szeretem a teát, de szeretnék azt inni étkezések után, mert az egészségesebb.

De eddig nem nagyon ittam olyat, ami ízlett is volna. Általában csak akkor ízlik, ha agyon van cukrozva, meg ízesítve mézzel, citrommal stb.

De hát ez ugye nem egészséges, nem is akarom így inni.


Szóval tea-ötlet? Mind fajtára, mind ízesítésre.


2011. jan. 11. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Csinálj karamellát /égetett cukrot/és arra töltsd rá a forró teát.
2011. jan. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a gyümölcsteákat szeretem, legtöbbször semmi édesítőanyag, mert én akkor nem érzem az aromáját. A lányom egy kevés mézet tesz bele, ő úgy szereti, de tényleg picit, 2,5 dl-be 1 mokkáskanálnyit.
2011. jan. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Èn most körte teát vettem.Nekem ízlik.Èdesítöszerrel iszom.
2011. jan. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg a tea dobozán az összetevőket, és csak olyanokat vásárolj, amik nem használnak mesterséges aromákat, ha nem akarsz gumimaci-ízű borzadályokat inni. A Twinings és a Milford teák pl. nagyon jók. Pickwick és társai meg felejtősek.
2011. jan. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a Milford vagy a Teekanne téli gyümölcsteáit, azok biztos ízleni fognak. Fahéj, alma, stb. Ennél jobb gyümölcsteát még nem ittam.

Én angolosan iszom a fekete teát (Twinings), kb. fél litert főzök egyszerre, 5 kiskanál cukor, és minden bögrébe (2 dl) 6 kiskanál tejet rakok, és arra öntöm rá a teát.

Múltkor ittam virágteát, az is egy igazi ízorgia volt. Nagyon jó illata volt, a tea közé virágszirmok voltak keverve, én egy egész kicsi százszorszép-fejet is találtam (már ha az volt). Nem tudom sajnos a nevét, de azt is kipróbálhatod.

2011. jan. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem most nagyon ízlik a rózsa és hibiszkuszvirág tea (az hiszem Dr. Chen a márkája) és önmagában, vagy pici mézzel is finom.
2011. jan. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!