Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A menzák nem arról híresek,...

A menzák nem arról híresek, hogy a legfinomabb a kaja. Kinek volt/Kinek a menzáján főznek jól?

Figyelt kérdés
És milyen konyháról hozták???
2011. jan. 11. 18:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Az általánosban pocsék volt a kaja, de alsóban kötelező volt menzásnak lenni a napközi miatt (ami szintén kötelező volt), 5-től pedig csak aki akart, az maradt.

A gimiben nagyon jó volt a kaja, ott helyben csinálták. Miután elballagtam, ott maradt barátok és rokonok is mondták, hogy külső helyről hozzák a kaját már, ami a minőségen meg is látszik.

Most pedig már nem vagyok menzás.

21/N

2011. jan. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Általánosban és gimiben is voltak olyan menzakaják, amik ocsmányak voltak, de mindkét helyen volt egy-két-három fogás, amit viszont kitűnően csináltak, és most felnőttfejjel sem tudom olyan ra csinálni :)

Pl általánosban szuper volt a hal, a krumplifőzelék, a frankfurti leves.

Gimiben szuper volt a pörkölt, a krémlevesek, a túrós csusza és a sztrapacska.


Gondolom, valami olyan típusú/márkájú hozzávalókat használtak, amiket nem ismerek, és azóta sem találkoztam velük, de ezek a kaják mesések voltak, ha ezek voltak, dugig volt az ebédlő. Igyekszem néha nosztalgiázni, és ezeket a kajákat készíteni otthon :)

Mindkét suli helyben főzött amúgy.


25/N

2011. jan. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Majd' 30 éve ettem utoljára menzán, de akkor még ott főztek helyben. Az ételek 90%-át (Még ha nem is szerettem igazán) de megettem.
2011. jan. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Koleszos vagyok, és istenien főznek! Amit eddig nem szerettem (pl. kőrözött), azt is megszerettették velem :) És ha akarom, bemegyek a konyhába, és megnézem, hogy miből készül.
2011. jan. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
64%
Nálunk lent vidéken nagyon finom, házias a menzakaja.Hogy miért?Mert igazi háziasszonyok főzik, lelküket beleadva, nem okj-s szakácsok, vagy istentudja honnan rendelt kispórolt főzdékből rendelik.
2011. jan. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
100%
előzővel egyetértek :) nekünk nagyon finom kaja van most gimiben
2011. jan. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az egyik gimibe olyan kaják vannak, basszus megnyalod mind a 10 ujjad. és minden héten egy x hoznak cukrászdából sütit :D
2011. jan. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Gimiben a kollégiumban a finomfőzelék volt a kedvenc, na meg a rizses hús. Imádtam. A gimis menzán pedig az almás csirke.
2011. jan. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Nálunk a borsófőzelék nagyon finom volt :)
2011. jan. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Én most önszántamból járok menzára a Kossuth tér sarkán. A Kereskedelmi és Iparkamara 7. emeletén van, mindenkinek ajánlom! Helyben főznek és tök jól! Az ételeik nagyobb része után megnyalom mind a tíz ujjam, bár tény, hogy néha nem sikerül éppen a legjobbra a kaja, de ez viszonylag ritkán van. Ja és egyáltalán nem drágább a kaja, mint bárhol máshol, és gyönyörű rálátás van a Dunára és a Parlamentre :)
2011. jan. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!