Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy van a túró angolul?...

Hogy van a túró angolul? Külföldön is be lehet szerezni (pl. franciaország) vagy ez vmi magyar dolog?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 15:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább valami magyar dolog! :)

Mert én pl Finnországban lakok, évek óta vadászok túróra, de itt sehol nem lehet kapni! Persze silány "utánzatok" vannak, de egyik sem közelíti meg a jó magyar házi túrót! :)

2011. jan. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
Én angol kéttanra járok, és a tanár azt mondta, hogy a túrónak nincs pontos angol megfelelője, emiatt nem is nagyon lehet beszerezni. 16/L
2011. jan. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én cottage cheese-ként tanultam meg. Azt nem tudom, h mennyire elterjedt.
2011. jan. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

A hagyományos, általunk ismert túrót csak Magyarországon lehet kapni. Mivel az angolok nem ismerik így nincs is rá szó az angolban. A cottage cheese sem ugyanaz, mint a nálunk lévő túró.

Egyébként próbáld csak meg egy angolnak elmagyarázni a túró rudit :) rosszul lesz attól,hogy túrót édesítesz majd csokival vonod be.

2011. jan. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
quark
2011. jan. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
24%
A túró csak magyar? Ezt nem hiszem.
2011. jan. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Sziasztok!


A túrót csak Közép-(kelet) Európában ismerik, máshol nem. Ugyanis csak itt találhatóak meg azok a bacik, amik a tejet képesek megalvasztani (savanyítani). Tőlünk nyugatra a tej éppen ezért nem alszik meg, hanem megromlik...ezért nem ismerik a túrót. Pontosabban ezért nem tudják előállítani.

2011. jan. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Phoney ***** válasza:
72%

16:42: Persze, menj át a Bor-Sörbe, ott simán találsz pár tagot, aki meg eskü alatt vallja, hogy gyümölcspárlatot csak a (szent) magyaroknak jutott eszébe eddig főzni:DD


Amúgy angolul a túró quark, és bár nem tökugyanolyan mint a mi túrónk (mint ahogy a legtöbb dolgot nem készítik pont ugyanúgy két különböző kultúrában...), attól még túró.


Ők is megkülönböztetik a "cottage cheese"-től.

2011. jan. 14. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%

Az USA-ban élek, és egyetlen gondom hogy nincs turo :):) Legalábbis nem olyan mint a magyar. Van egy mexikoi fajta, ami hasonlit a magyarhoz, de mégsem pont olyan. Az a "nincs máshol az a baktérium csak M.o.-n" válasz elég funny....itt is megcsinálják mellettünk Mexikoban, egyszerüen csak nem ugyanugy ahogy a magyarok, ezért másképp néz ki és kissé más az ize is.

Sok szotárban látom hogy a sajtot irják turonak....ez is butaság szerintem. A sajt az itt is sajt és nem turo. Van a cottage cheese ami hasonlit de azt meg sajtos turonak mondanám inkább. Ha nincs rá megfelelö szo itt, az nem csoda hisz nem ismerik azt a turót amit mi turónak ismerünk. Hogy is lenne rá szavuk? Feljebb emlitettetek egy szot quark? (elnézést ha nem jol irtam) ezt itt nem használják. A NY-i part közelében vagyok, talán innen távol használják, ezt nem tudom, vagy a briteknél. Mindenesetre a turo rudi hiánya a legnagyobb fájdalmam. :):)

2011. nov. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
A gyakorlatban "cottage cheese"-t használnak, ez amit mi túrónak mondunk. Bár persze meg se közelíti a magyar túrót de mint ételre, ez a jó szó.
2012. aug. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!