Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy van a túró angolul?...

Hogy van a túró angolul? Külföldön is be lehet szerezni (pl. franciaország) vagy ez vmi magyar dolog?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 15:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
vitatkoznék az utolsóval, mert a gyakorlatban éppen hogy a "quark" az, ami a mi túrónkkal megegyező, a különbség csak annyi, hogy teljesen krémesre van kikeverve, vagyis nincsenek benne szemcsék (pl. az Aldikban van ilyen állagó dobozos túró, amit itt gyártanak nálunk, mégis pontosan ugyanolyan krémes állagú, mint a "quark"); ellentétben a cottage cheese-zel, ami szemcsés ugyan, de a szemcsék nem közelítik se ízre, se állagra a magyar túró szemcséit - inkább tejfölben úszkáló polisztirol-szemcsékre emlékeztetnek, brrr! xD
2013. jan. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
a quark, az konkrétan németül jelent túrót, a cottage cheese meg csak hasonlít, de az ilyen leves, nem az otthoni, szilárd túró. de egyébként a lengyel boltokban lehet kapni otthonit, twarog néven. vagy valami ilyesmi.
2013. febr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
A túró megszokott magyar formájában sehol nem létezik. Egyedül a magyarok készítik a túrót mindenféle adalék nélkül, kizárólag tejből. A világ több országában is létezik túró-szerű készítmény de legtöbb esetben vagy savanyító adalékok, vagy citromosított változat létezik. Ugyanígy a tejes kifli, a félhold alakú péksütemény íze és formája is magyar termék a tejes zsemlével együtt (pl. császár zsemle). A világ többi országában csak a hagyományos vizes zsemle és vizes kifli létezik (pl tesco-spar zsemlék)
2014. márc. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Beviz Elek válasza:

Nem találtam pontos nevet, ezért elmagyarázni sem tudtam hogy mi az pontosan, így lesápadtak amikor elképzelték a keletkező ízt.


Vettem London szélén egy 6-os csomagot (2,50 Font, kb 1000 Ft), de hónapok óta nem ettem a kedvencemből, így nem bírt ki egy hétvégét a hűtőben hogy megmutathassam... :)

2014. szept. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Evelynne válasza:
A tehen turot, amibol csinaljuk a turos tesztat, turos palacsintat, angolul "Continantal Cottage Cheese", vagy "Continantal Skim Milk Cottage Cheese"-neki hivjak, legalabbis itt Australiaban. Nagyon finom, teljesen olyan mint az otthoni. Remelem, ez segitet valakinek, aki meg esetleg keres turot kulfoldon.
2015. okt. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Curd.


A hülye angolok a cheese-t használják, a konyhájuk is éppoly szegényes, mint a szókincsük, de mégis találtam szót rá.


Túró Rudiban a wikipedia szerint "curd" van.

[link]

2016. nov. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!