Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Üdv! Miért van az, hogy...

Pe-tee kérdése:

Üdv! Miért van az, hogy valamelyik narancsban minden fakkban van 1-2 mag, de van olyan, amelyikben egyáltalán nincs? Ezek ilyen mesterségesen felnevelt magtalan narancsok lehetnek?

Figyelt kérdés
Nyomassátok a válaszokat, kíváncsi vagyok!!!
2011. jan. 24. 01:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom laikus ésszel, mert a biológiához nem értek, a növénybiológiához meg főleg nem, hogy többféle narancsfajta létezik, még akkor is, ha hasonlóan néznek ki. Hiszen nézz csak meg egy zöldségest egyszer, mennyiféle narancs van kitéve különböző nevekkel és különböző árakkal, pedig látszólag egyformák. Tehát külön termeszteni se kell a magnélkülit, mert szerintem alapból van olyan is. De ez csak az én véleményem.
2011. jan. 24. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem is más a fajtája. Csak tudod, ha kiírják egy ládára, hogy ebben magos narancs van, a másikban meg magtalan, akkor hülyék lesznek az emberek a magost megvenni, és a bolt nyakán marad. Így behálózzák őket, és minden hálóba kerül néhány magos, hogy fogyjon a készlet.

Ha megnézed, az előre hálózottak közt van mindig egy-két éretlenebb, vagy túlérett is, amit ha válogatós rendszerben árulnak, bizony nem viszi el senki.


25/N

2011. jan. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!