Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van még olyan élelmiszer...

Van még olyan élelmiszer amiben egyáltalán nincs káros anyag?

Figyelt kérdés
Egy videót néztem ami nagyon elszomorított. Arról szólt, hogy manapság minden élelmiszerbe egy csomó egészségre káros dolgot tesznek,amivel mérgezik az embereket. Kicsi gyerekem van és szeretném ha nem enne nap mint nap tartósítószert, meg szinezéket.
2011. jan. 24. 22:26
 1/9 anonim válasza:

[link]


Itt nagyon sok ezzel kapcsolatos dologra megtalálod a választ...

2011. jan. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van egy hisztéria is ami eltúlozza az adalékanyagokat és a mérgező hatásukat. Rengeteg rémhír van az interneten és az írások nagy része tele van hazugságokkal.És ezeket pont olyanok terjesztik akik kémiából és biológiából nagyon gyengék.
2011. jan. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez nagyon hasznos, köszi!
2011. jan. 24. 22:48
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"E-számmal jelölt adalékanyagok, melyekből évente körülbelül 3 kilogrammot fogyaszt egy átlagos lakos."


Itt van egy hazugság olyan látszatot kelt mintha az E számok mind rossz káros anyag lenne.Céklalé, paprika.citromsav só aromák élesztő és folytathatnám a sort amik nélkül nem lehet főzni mind mind E számos anyagok.

2011. jan. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Arról szólt, hogy manapság minden élelmiszerbe egy csomó egészségre káros dolgot tesznek,amivel mérgezik az embereket."


Ez hazugság!Kenyeret lehet élesztő és só nélkül csinálni?Süteményt lehet sütőpor salalkáli ízesítők nélkül csinálni?

2011. jan. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Nincs!

Mindenben van valami káros.

A húsfélékben sok a zsír meg az etetőanyagból visszamaradt szerek, az édességekben túl sok a szénhidrát meg a mesterséges adalék, a zöldségekben és gyümölcsökben a vegyszermaradék stb. stb. stb.

És persze a levegő is szennyezett.

2011. jan. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Teljesen kikerülni azt hiszem nem tudod. Én mindenesetre éppen ezért előnyben részesítem azokat az ételeket, amiket én magam főzök meg, tehát az alapanyagot veszem meg hozzá, mivel a kész- vagy félkész ételekben rengeteg tartósítószer van. Annak sem kell bedőlni, hogy a piacon minden árus azt állítja, hogy az ő terméke bio = vegyszer mentes. Ha nem ismersz olyan árust, akiről tudod, hogy csak a valóban szükséges vegyszereket használja a kiskertjében, akkor én "kitapasztalás" útján választom ki azt a termelőt, akinek a terméke ízre legmegfelelőbb.
2011. jan. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Még amit te termesztesz magadnak, az is szennyezett. Elég, ha ráhullik a csapadék, ami tele van mocsokkal.
2011. jan. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szinte minden elérhető élelmiszerben van vegyszer, éppen úgy mint az egész környezetünkben, értsd takarítószerek ugye, mosószerek, a levegő tisztasága, szmog. Ezek elől nem lehet elmenekülni, bár sokan akarnak, a net meg tele van rémhírekkel. Nem tudsz olyan kaját venni, ami adalék és "műanyag" mentes, hiszen minden valamilyen eljárással készül, ami gyors és olcsó, hiszen az hoz profitot, ami meg véletlen "bio" az megfizethetetlen drága, illetve az sem bio, mert lehet hogy a kertben én nem permetezek de a szomszéd igen és a szél átfújja, az eső átmossa... stb.

Akkor sem tudod kikerülni, ha nagyon akarod, amúgy az ezekre való rossz reakció leginkább allergiás tünetekben jelenik meg max, ha nagyon oda akarsz figyelni az egészségedre,akkor ne ilyen irányba indulj szerintem, vagy csak az olyan élelmiszereket kerüld, amikben kiemelten káros anyagok vannak. Ilyen például az az E ( nemtudom pontosan melyik) amelyik a gumicukorban van, az rákkeltő például, bár az is úgy, hogy hatalmas mennyiségben nyilván.

2011. jan. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!