Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Nagyon káros anyag a szalicil?

Nagyon káros anyag a szalicil?

Figyelt kérdés
2009. jún. 25. 21:23
1 2
 1/16 anonim válasza:
82%
Erre én is kíváncsi vagyok, mert azzal tartósítom a befőtt paradicsomot, meg a befőtteket.
2009. jún. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az újabb trend szerint káros.Viszont én már 40 éve azzal főzök be,és anyukám is azt használta,soha nem volt semmi bajunk tőle.Természetesen nem kell sokat tenni a befőttekre.Különben ma már minden káros,még a levegő is.
2009. jún. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Ez is kémiai tartósítószer, amit alapvetően azért használunk, mert mérgező, főleg a mikroorganizmusokra, de az emberi sejtnek se tesz jót. Egyébként rákkeltő, de lehet használni, nem ettől fog valaki rákot kapni, ez csak egy (újabb) rizikófaktor. Közvetlen fogyasztása azért nem javasolt.
2009. jún. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Az előttem szólóhoz csatlakoznék.

Annyit azért hozzátennék, hogy ma, amikor nem celofánnal, hanem fedővel tesszük el a befőttet, lekvárt semmi szükség a szalicilra. Se a befőttbe, lekvárva, se a lecsóba, paradicsomba nem teszek soha semmi tartósítót mégse romlik meg soha. Jó üveget, jó fedőt kell használni és jól kidunsztolni a dolgokat.

2009. jún. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%

Találtam egy oldalt, melyen az olvasható, hogy huzamosabb ideig használva káros lehet a gyomorra és bélrendszerre. Helyettesítésére a nátriumbenzonátot ajánlják.

Itt a link:

[link]

Remélem segítettem. ;-)

2009. jún. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

Én még a rákkeltő hatásáról nem hallottam, de a gyomorra káros lehet mondjuk napi 8-10 Kalmopyrin!


Igen az! Mivel az Aszpirin, Kalmopyrin hatóanyaga az acetil szalicilsav, átlagban 500 mg tablettánként! Ezekre még soha se mondták, hogy rákkeltőek!

Úgyhogy napi 3-4 grammtól már lehet jó kis gyomorfekélyed!

2009. jún. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek!
2009. jún. 26. 09:35
 8/16 anonim válasza:
Hallott már valaki az Aspirinröl??? Hát az is szalicil... Igazából egy nemszelektív irreverzibilis COX gátló. A nagypapa v nagymama biztos szedi...mert a belgyógyászok szeretik. Antiinflammatorikus, thrombocytaaggregációgátló, láz és fájdalomcsillapító. Szóval ha fáj a fejed: menj át a nagyihoz lekvárt enni ;)
2010. jún. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 jay27 válasza:

Hello!

A szalicil nagyon káros. Itt egy cikk: [link]

Ebben azt is olvashatjátok, hogy ha forrón teszitek a cuccokat az üvegbe és egyből rá a kupak, akkor nem kell mellé semmilyen vegyszer. Az is lejön a cikkből, hogy a cukros cuccok felfőzése (lekvár) rákkeltő anyagokat hoz létre továbbá kinyírja a vitaminokat, szóval jobb mindent lefagyasztani.

És végül, ha megengedtek egy magánvéleményt: szerintem butaság úgy hozzáállni, hogy "40 éve főzök be vele nincs semmi bajom tőle" meg a kedvenc hisztim az a "ilyen alapon ne együnk semmit mert minden káros". Ezek tudatlan lusta és főleg felelőtlen megközelítések. Apám 40 éve dohányzik és még nem rákos. Akkor most a dohányzás rendben van? Gondold át...

Szerintem kis odafigyeléssel hamar megtanulod, hogy mi a hulladék és mi a valódi táplék, és ha te nem is vagy hajlandó lemondani az öngyilkos étrendről netán magadért lusta lennél utánanézi, akkor tedd meg a gyerekedért...

Na, béke négerek, olvasgassatok XD

2012. júl. 22. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha megengedsz egy magánvéleményt: szerintem butaság mindent elhinni, amit az interneten ír valami önjelölt próféta!

:D

2012. júl. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!