Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mitől lett ilyen drága a...

Mitől lett ilyen drága a banán? Hol lehet most a legolcsóbban venni?

Figyelt kérdés
Naponta járok a Spárba vásárolni,és majdnem mindennap változik az ára. Tegnap 429ft volt,ma meg már 499ftért láttam. Azt hittem dobok egy hátast!
2011. febr. 3. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Szia,én is meglepődtem,de nagyon!Még az Auchanban is 400 felett van.

Ha van a közeledben Aldi vagy Lidl,ott érdemes megnézned!Ők mindig alacsonyabban adják,persze ők sem hiszem hogy akcióznak vele,de érdemes megnézni azért..

2011. febr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Én is ma döbbentem le, Sparban vásárolunk, ezt találtam:

"Mindezek mellett rekordszinten van a banán ára. 2010. novemberétől erőteljesen emelkedett, 2011. első hónapjában pedig már 42%-kal magasabb volt, mint egy éve. Az árnövekedést a globális kínálat csökkenése okozza, hiszen Kolumbia észak-nyugati részén 4000 hektár banánültetvényt pusztított el az árvíz, míg Costa Rica, Guatemala, Honduras és Ecuador gazdálkodóit a hideg, csapadékos idő sújtotta. A karibi térségben hurrikán okozott súlyos károkat a banánültetvényekben – derül ki az AKI jelentéséből"

2011. febr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ!
2011. febr. 3. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!