Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha valaki annyira nem szereti...

Ha valaki annyira nem szereti a spenótot, hogy rosszul van tőle (menzás rossz tapasztalatból alakult ki), van esély rá, hogy egyszer mégis kap olyan házilag készítettet, amit meg tud enni, és esetleg még ízlik is?

Figyelt kérdés
Vagy a spenót ilyen mumus kaja, ha egyszer rossz, sose jó? :-)
2009. febr. 14. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hät en is igy voltam ezzel kiskoromban,a suliban meg kellett ennem-a nanär neni eröszakolta räm,aztän ki is hänytam.azota 1szer az egyik rokonnäl megkostoltam,es nem is volt rossz.de azert meg mindig nem probältam azota,valahogy bennem van,hogy azt en nem szeretem...
2009. febr. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekünk mondjuk nem erőszakolták a suliban, de valahogy olyan rosszul csinálták, hogy már a szaga se volt jó.
2009. febr. 14. 11:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

El lehet készíteni finoman is.

DE egy érdekesség :)

A spenótot ugye azért tömik belénk annyira, mert állítólag nagyobb a vastartalma, mint egyéb zöldségeknek.

A múltkor hallottam a rádióban, hogy ez az egész egy félreértésen alapszik, mivel az a személy, aki annak idején megmérte a zöldségek vastartalmát, véletlenül elírt egy tizedes vesszőt.

Azóta azt hisszük, hogy spenótban sokkal több a vas, pedig nem igaz.

2009. febr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én megtanultam, hogy lehet normálisan elkészíteni, és az nagyon ízlik nekem. Azóta beiktattam az étrendembe :) Nagyon szeretem:)
2009. febr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Babarecept:

Fél kg parajpürét felteszel egy kis vajjal. 2 szelet kenyeret felkockázol, beáztatod fél liter tejbe. Hozzáteszed a felolvadt spenóthoz, 2 gerezd fokhagymával, sóval. Pár percig főzöd.

Szóval én babának csináltam, de én is imádom. Egyszer próbáld ki! Ha így se ízlik, nincs remény.

De miért akarod megszeretni? Mindenkinek van nemszeretem étele.

2009. febr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Regebben 2 etelt nem ettem meg, a spenotot es a paradicsomos levest. Egyszer ettem olyan finom spenotot, hogy azota imadom, oszinten mondom.

A paradicsomos levest nem szeretem viszont.

Ugyhogy van remeny, hogy megegyed te is meg a spenotot, de hogyan jutott ez eszedbe, miert annyira fontos neked?

2009. febr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ha esetleg olyan helyre megyek, hogy ezt adják, és nincs más, vagy ha melóban ez a menü, és nem tudom már visszamondani, akkor nem kéne éhen maradnom emiatt, ezért lenne jó, ha tudnám, hogy másképp is el lehet-e készíteni, és nem csak az a pocsék régi menzás verzió.

A "finom főzelék" nevű ételt se szeretem, meg a sárgaborsót se, de abból legalább pár falat lemegy a torkomon, a spenót eddigi tapasztalatok alapján nem ilyen, és legalább erre a pár falatnyira akarom szintre hozni, ha csak egyszer találkoznék másképp elkészített verzióval, aztán az olyan helyeken is kibírom hazáig 1-2 falattal, ahol más választék nincs.

Anyura nem bízom az elkészítést, mert ő egyedül a bab és a borsó, meg a tök főzelékeket tudja jól, de minden mást én főztem eddig jobban, ami főzelék.

2009. febr. 14. 14:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Van hát,én a gombát hánytam ki világéletemben.Aztán mamám elvitt gombázni egy napra,direkt nem csinált semmit,nem vett semmi kaját,én meg majd éhen haltam.Cinált gomba pörköltet először fintorogtam,aztán szép lassan elfogyott és még repetáztam isXD
2009. márc. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!