Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy pl. a...

Miért van az, hogy pl. a mogyoró, csoki, chips evését nem lehet abbahagyni?

Figyelt kérdés

Nálam nincs olyan, hogy pl. megeszek két kocka csokit, vagy egy marék sós mogyorót. Ha egyszer kibontottam, akkor már az egész zacskót meg kell ennem.


De más élelmiszereknél ez nincs így, akármennyire is szeretem azokat.


Ti is így vagytok vele?


2011. márc. 3. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok ezzel sajnos..

A sok ízfokozó stb. miatt van. Azért, hogy egyed-egyed pedig már nem kéne. Ez azért van, hogy jobban fogyjon a termék.

Pl a chipseknél az 'E' megbénítja az ízlelőbimbókat (egy kis időre), hogy minél többet tudjon belőle enni belőle az ember.

Legalábbis nekem ezt mondták..

2011. márc. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, bár én nem feltétlenül csak ezeknél a kajáknál, hanem bármivel, amit nagyon szeretek. Pl egy finom ebédnél biztos nem csak annyit szedek ki, hogy azzal fedezzem a kalória bevitelemet, hanem ha nagyon fincsi, akkor biztos, hogy addig szedek míg, amíg azt nem érzem, hogy totálisan dugig vagyok :)
2011. márc. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, az ízfokozó miatt...


Pl. most vettem egy zacskó nachos chipset meg egy adag sajtszószt hozzá.

Először kiraktam egy tánnyérra egy adagot és a szósszal megmelegítettem, mondván hogy a többi jó lesz majd vendégeket megkínálni...

hát még egy adagot ettem így aztán ki az egész zacsi és most benyomtam...-.-

am mindjárt hányok, nekem ez túl sok...

2011. márc. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az elsőnél a pont. Az egyik "E" egyfajta rövidtávú "függőséget" vált ki, amitől nehézzé válik abbahagyni. Plusz valószínűleg a természetben fellelhető ízeknél kb. 50x intenzívebb fűszerezés is közrejátszik.
2011. márc. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kiwi-san válasza:
Nekem sokszor az segít, hogyha arra gondolok, hogy mi van benne és mennyire hizlal. És persze hogyha kerülöm vásárlásnál az édességes sort. Mivel hogyha arra mennék, 99% hogy bevásárolnék valamit, amit nem kéne és azt ugyan azzal a lendülettel be is nyomnám mielőtt még hazaérnék. Eleinte nagyon rossz, hogyha az ember leszokik az ilyesmikről, de a lényeg az hogy ne mindennel egyszerre hagyjon fel az ember hanem szépen fokozatosan. Először talán a legrosszabbal, a csokival kezdve. Utána jön a chips, és végül a mogyoró. Eleinte ez utóbbit nem is akartam abbahagyni, viszont miután hallottam róla, hogy 1 kg mogyoró kb. 1 l olajat is tartalmazhat (a mogyoró 40-50%-a olaj), könnyű volt lemondani róla, és csak néha eszek egy-két szemet. És hidd el, egy idő után már nem is hiányzik!
2011. márc. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
legegyszerűbb ha nem veszünk ilyen terméket azt könnyebb megállni
2011. márc. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!