Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » MAgyaros füszerkeverék miböl áll?

MAgyaros füszerkeverék miböl áll?

Figyelt kérdés

A kérdésben benne van a lényeg: mivel nem Magyarországon élek, ezért nem tudom, hogy milyen füszerek találhatók ebben. Ha valakinek van otthon, akkor legyen szives, és nézze meg, hogy miylen összetevöi vannak és irja be ide.


Ha lehetséges, akkor még az "Ezersziget dresszing" és a "csirkehús ízesítésű Smack gyorsleves" összetevöi is érdekelnének.


Elöre is köszönöm mindenkinek, aki válaszol.


2011. márc. 4. 21:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez a magyaros fűszerkeverék:

Összetevők: só, vöröshagyma dara, ízfokozó, fűszerpaprika-őrlemény, fokhagymapor, fűszerkömény, bazsalikom, majoranna, petrezselyemlevél. Felhasználási javaslat: A fűszerkeverék a magyaros ízek kedvelőit segíti az ételek gyors, ízletes elkészítésében.

2011. márc. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%

Én még olyant itthon, hogy "magyaros fűszerkeverék" nem láttam.


A "magyaros" ételekhez leggyakrabban sót, paprikát, borsot (vagy borsikafűt), majoránnánát, fokhagymát, hagymát, babérlevelet, köményt, rozmaringot, szegfűszeget, szerecsendiót használunk.

Olyan ételt, amiben mindez egyszerre benne van nem ismerek, de általában a felsoroltak különböző arányokban vannak bennük, így bekeverni semmi értelme!

Pl: a brassóiban sok fokhagyma, majoránna van, de kevés paprika, míg a pörköltben vöröshagyma van és sok paprika, de kevés kömény, bors.

Szerezz be fűszereket és szakácskönyvet.

2011. márc. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

Ezek szerint van, fura.

-előző-

2011. márc. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én a Lucullus-ét használom, de több márka is van.
2011. márc. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az elsö válaszolónak köszönöm a hasznos választ. Sokat segitettél vele.


A másodiknak: nincs szükségem arra, hogy beszerezzek szakácskönyvekt, és füszereket, mivel jól tudok fözni és a magyar konyhát, illetve a füszereit is ismerem. Mint a kérdésemben irtam, egyes receptekben irják, hogy ezt a füszerkeveréket kell hozzá használni, és ezért keresem az összetevöket. (Füszerkeverékeket egyébként sem szoktam használni, de itt a magyarországiakat végképp nem lehet beszerezni.)


Még egy kérés: a "görög füszerkeverék" összetevöit is be tudná irni valaki? Sajnos a magyar receptek többségében ilyen hozzávalók szerepelnek, és ze megneheziti az elkészitésüket.

2011. márc. 4. 21:59
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

Láttam egy amerikai videót, amiben állítólag a pörkölt készítést mutatták be. Volt abban minden: előre pácolt, lesütött hús, mindenféle fűszerkeverék, a végeredmény nem is hasonlított az eredetire. Visítottam amíg néztem.

:D


Mi nem használunk "bolti" keverékeket mert azoktól csak egyforma műíze lesz mindennek!

:)

2011. márc. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ma 22:05-ös: a videot én is láttam, de a válaszodnak semmi köze ahhoz, amit kérdeztem...
2011. márc. 4. 22:12
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezt találtam még neked:

[link]

2011. márc. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez pedig egy görög fűszerkeverék:

Összetevők:só, szárított fokhagyma, édes fűszerpaprika, oregánó, curry, köménymag, cukor, gyömbér, feketebors, tömjén, majoranna, szerecsendió, szárított hagyma, rozmaring, fahéj, chili paprika.

2011. márc. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedves 90%-os válaszoló: köszönöm a válaszaidat!
2011. márc. 5. 07:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!