Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mitől lehet hogy kissé undorod...

Mitől lehet hogy kissé undorodom, és nem szívesen eszem meg az olyan kajákat amit kézzel "tapicskolnak"? Fasírt, kókuszgolyó, ilyenek. Valakinek hasonló problémája?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromtól ez van,a hideg is kiráz mikor eszembe jut hogy valaki a kezével manckál a kajába. Ha anyum,vagy nagymamám csinál ilyeneket megeszem,de más után nem vagyok hajlandó megenni.
2011. márc. 22. 10:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nevelési kérdés, túlparázod. Nincs olyan étel, amit ne tapicskolnának, vagy legalábbis ne fognának meg kézzel.

Ez a dolog fejben dől el, ha meg tudod győzni magad, hogy rosszul látod a helyzetet, onnantól semmi bajod nem lesz.

2011. márc. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Raffi válasza:
89%
Na ezzel én is így vagyok! Úgy is hívnak, hogy finnyás.
2011. márc. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit rontottak el a nevelésemben,de mióta az eszemet tudom ez van. Hiába próbálom nem tudok rajta túllépni,és ez nagyon rossz! Nem az a problémám hogy megfogják azt a kaját,hanem mikor sokáig söndörgetik,vagy fogdossák kézben.

Nem tartom magam finnyásnak,mert másféle kajákat szívesen megeszem bárhol.

2011. márc. 22. 11:17
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hála az égnek nincs ilyen fóbiám.Ha belegondolsz a legjobban gépesített háztartásban is szükség van mindkét kezünkre és minden alapanyagot meg is fogunk.Ez elkerülhetetlen, és, ha az ember betartja az alapvető higiéniai szabályokat, nem is lehet semmi gond.
2011. márc. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ha belegondolsz, te is látod, hogy nincs semmi okod arra, hogy ezen problémázz. Én is átestem ezeken (egyébként igen, valóban finnyás vagy, pont emiatt, mert mást megeszel, de ilyeneket inkább nem, pedig semmi okod rá), és pontosan tudom, hogy az ember ha ügyes, át tudja "programozni" az agyát, hogy ne legyen ezzel problémája.

Persze önismeret és sok türelem kell hozzá.

2011. márc. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha undorodsz tőle, ne edd meg és kész. Van, aki mástól undorodik, nem eszik húst, vagy nem eszik csigát, békát, vagy szóját. Vagy tejet. Soroljam?
2011. márc. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se parázz rajta. Az első lépés, hogy nem idegeskedsz emiatt. Utolsóval egyetértek, ha nem kívánod ne edd meg, mert ha legyűröd, abból csak baj lesz.
2011. márc. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hajajj...

van bizony,még több is


én csak a saját főztöm,anyáét,nagyiét eszem meg.

Meg is szoktak sértődni sokan mert nem veszek abból amit épp kinálnak (kolléganők,leendő anyós)

De egyszerűen undorodom,pedig tudom hogy tiszta (sőt,tisztább mint amit mondjuk nagyim csinál,mert neki a macska képes belemászni néha)

De akkorsem

De anyám is ilyen,ő is csak a saját,én és nagyim főztjét eszi meg.

És ez minden kajára vonatkozik kivétel nélkül,nem csak amit fogdosni kell

Étteremben sem eszem szivesen,egyedül meki,azt tudom hogy minden sz@r van benne,de az túl finom:D

23/N

2011. márc. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hajjaj! Akkor nem ajánlom neked az éttermeket sem és a gyorskajáldákat sem :) Hidd el az még undorítóbb:S
2011. márc. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jobb ha ismerös vagy tiszta rokon csinlja ezeket mint máshol ahol nem látod.Amúgy sajnso majdnem mindeh ételhez hozzáérnek,ez van.Úgy nem sok kaját lehet megcsinálni hogy ne érj hozzá.Mondjuk nekem is volt olyan ismwerösöm aki macskáziok állandoan és nem tudtam enni az ő általa készitett sütiből.DE hidd el jobb nem bele gondolni hogy miket fognak meg kézzel.Pl egy kenyeret megfog a pék(lehet még le is esik párszor)Aztán megfogja az aki kiteszi a boltba meg megint megfogja az aki eladja vagy megfogja a sok vásárlo hogy friss e(én mindig huzok zacsit és max,ugy taperolom sőt avval is veszem el.)és van hogy még akinél fizetsz az ismegtaperolja egy kicsit,szóval átmegy pár kézen,bele se jó gondolni.
2011. márc. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!