Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha a zacskós tej egy picit...

Ha a zacskós tej egy picit megsavanyodott, fel lehet használni még palacsintához?

Figyelt kérdés
Akár még meg iható is szerintem. Mit okozhat amúgy a savanyú tej ha megiszom?
2011. márc. 25. 16:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Semmi se okoz. :D Én ki szoktam önteni aludttejnek, és vagy úgy eszem meg, vagy túrót csinálok belőle. Persze csak ha tej, és nem reggeli ital, mert az nem alszik meg. :D
2011. márc. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egy kicsit be is sűrűsödött a zacskó falán egy csíkban. A palacsinta ízén, állagán változtat valamit?
2011. márc. 25. 16:37
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát ha nem kicsit savanyú a tej, akkor sajna a palacsintán is érződni fog. :/
2011. márc. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

savanyú nyanúsan ne idd meg, ne főzd meg.pont az az állapot amikor szalajthat...

tedd le aludtttejnek, és, ha van otthon kefíred vagy tejfölöd, valamelyikből tegyél bele egy evőkanállal.

így már be is oltottad és nagyon finom lesz.

a palacsintába szóda is jó.

2011. márc. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A szalajthat alatt mit értesz? Hasmenést?
2011. márc. 25. 17:39
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Normális vagy, savanyú tejet nem szabad meginni. !!Hasmenést, de akár ételmérgezést is okozhat.Pont ez a szavatosság lényege.Aki ilyet javasol, az is egy idióta.Az a tej romlott már..atyaég.
2011. márc. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, írhattam volna, hogy megfuttat:)de ez is egyénenként változik. van , akinek pont erre lenne szüksége:))szóval hasmenést okozhat.
2011. márc. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

18:10-es-nek! a tej nem romlott, senki nem kap tőle ételmérgezést.a tej egy természetes folyamaton megy keresztül.Életedben nem ettél még aludttejet??

és, jó lenne, ha tudnád, hogy az összes joghurt, kefír, tejföl alvadékból készül. sőt a túró is és még sorolhatnám...

2011. márc. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%

Most végeztem el a egészségügyi és ántsz laboránsi szakmát..nem hiszem,hogy vitatkozni kéne azon,hogy a savanyú tej romlott-e..a bolti tejek ugyanis már nem igazi tejek a hőkezeléssel már eleve romlik az állaga és a baktériumom elindítják a bomlási folyamatot.Csak hogy ez em egészen a házi tejéhez hasonlít, mivel itt kiveszik a tej zsír és ásványianyag tartalma.

De kit érdekel, nem én döglök meg tőle.

És még egy alapszabály.ha a boltban azt látjuk,hogy a tejfölös, vagy joghurtos flakon tetején púpos a fólia, az már elindult a romlási folyamatban, nem szabad megvenni.

Mivel a szállítás is legalább 3 nap ezalatt senki nem ellenőrzi,hányszor nem kap hűtést a termék, hányszor rakják át stb.

2011. márc. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz képest, hogy "a baktériumok elindítják a romlási folyamatot", nálunk mindig szépen megaludt a bolti nemtej tej is, és finom volt. :O
2011. márc. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!