Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjátok meg (mit...

Hogyan oldjátok meg (mit tartotok odahaza), hogy mindig legyen otthon vendégváró falat váratlan látogató esetére?

Figyelt kérdés

Van, hogy szégyenben maradok, mert nincs mivel megkínálni a betérőt, vagy éppen nincs ínyére.

A párom haragszik ezért. Nálunk nincs semmi… alapon.

Legyen valami, de a pénzre is vigyázzak, nem egyszerű mindkét elvárásnak megfelelni.

A csomagolt dolgok sem jók a végtelenségig. Folyton cserélgetni őket.

Ha számítok a vendégre, természetesem kiteszek magamért, de akkor már ugye nem váratlan a vendég.


2011. ápr. 6. 09:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a váratlan vendég ne várja el, hogy legyen otthon nassolni való. Nálunk sincs. Ilyenkor megkérdezzük, hogy szeretne-e enni egy szendvicset vagy valamit, és akkor azt gyorsan összedobjuk. Persze mi is, ha tudjuk, hogy vendégek jönnek, készülünk rendesen.
2011. ápr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindig van itthon gyümölcs. Nem a vendég miatt, hanem mert mi is azt esszük. Ha jön valaki, akkor abból megkínáljuk. Egészségesebb is, mint a rágcsa.

Emellett egy teát, kávét vagy kapucsínót pár perc alatt főzök neki.

A kapucsínót szokták a legjobban szeretni, tekintve hogy otthon nem szokott nekiállni az ember, ritkán iszik. Pedig nem egy nagy dolog - csak rá kell habosítani a tejet a kávéra. Esetleg egy sablonon keresztül megszórni fahéjjal, az tuti siker :)

Most meg már lassan jön a jegeslávé-időszak.


Mondjuk 1-2 csomag valamit tarthatsz otthon, azok kb. fél évig bőven elállnak, addig meg csak beállít valaki hozzátok. Plusz gyorsan alkotsz neki valami finomat és kész is :)

2011. ápr. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig van a fagyasztóban kisütött pogácsa,kelt kalács,vagy éppen vajaskrémmel,tejszínnel megöltött piskóta. 2 perc alatt a mikróban kimelegíthető és olyan,mint a frissen sült. A piskóta a konyhában (kibontva a folpackból) félóra alatt fogyasztható.

De van mindig kisütött fasírt,sült hús is. Ha kell,akkor kimelegítem a mikróban,készítek hozzá valamilyen köretet,vagy csak kenyeret kínálok mellé.

Aprósüteményt pedig egyszerre több tepsivel sütök,dobozokban hetekig eláll.

2011. ápr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindig van itthon nassonlivaló,hisz mi is azt esszük,igy ha valaki betéved,akkor kap belőle.

Plussz kap kávét,kapuccsinót,kólát,amit kér.


De váratlan vendég csak az én vagy párom szülei szoktak lenni,ők ha csak egy pohár csapvizet kapnának se szólnának egy rossz szót se.

2011. ápr. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Pfff... nálunk sokszor még saját magunknak sincs semmi nassolnivaló, a sima étkezésre való élelmiszeren kívül általában nem tartunk semmi mást itthon, még üdítőt sem. Ha gyakran előfordulna, hogy jön valami vendég, szerintem legfeljebb vennék egy üveg kólát meg pár csomag ropit készenlétnek. Mi úgysem esszük ezeket.
2011. ápr. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tartok itthon "váratlan vendég" részére semmit. Ha mégis beesik, akkor max. kávé, tea. A váratlan vendég nem vendégségbe jön, annak valami konkrét oka van.

Ha a "váratlan vendég" valamelyik rokon, akkor viszont attól nyugodtan megkérdezheted, hogy itt marad-e ebédre, vacsorára, ha igent mond, azt eszi, amit ti egyébként is ennétek.

2011. ápr. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Találd ki, mit tartasz otthon kimondottan a vendégek kedvéért és azt tedd el szem elől. Fél évben egy üveg üdítő meg 1-2 csomag keksz szerintem bele kell férjen anyagilag.
2011. ápr. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Váratlan vendéknek semmit nem tartok, tahóság szerintem csak úgy beállítani valahova anélkül hogy odaszólna előtte az illető, ne várja már el hogy még meg is kínáljam valamivel. Amúgy én magamnak sem nagyon tartok itthon semmilyen kaját se, étkezések előtt szoktam vásárolni, szóval alapból nem nagyon van itt semmi ehető.
2011. ápr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

mikrós süti:


5 perc és kész

2 főre:4 ek liszt, 1 mk sütőpor ,4 ek porcukor, 2 ek kakaópor 1 tojás 3 ek tej, 3 ek olaj-ezeket egy mikrozható edényben összekvered mikróba 5 percig sütöd (ha többen jönnek annyival duplázod az adagokat, csak akkor nagyobb tál is legyen), majd ha kész, lekvárral, mézzek, csoki, vanilian öntettel, mézze vagy pudinggal kínálhatod, de önmagában is nagyon finom

egy kávé, capuccino avgy tej mellett különös jó lehet

ezek általában minden háztartásban vannal, alapvető élelmiszerek

de 1-2 csomag keksz, ropi, sós snack lehet otthon tartalékba

vagy puding még vízzel is készítheted ha nincs tej otthon

de ha van otthon túró akkor abból gyorsan túrógombóc, túrókrém, gyümölcssaláta

de lehet sós is fűzservaj hozzá ropi, saláták, fánk, különféle mártogatósok, tojáskrém, főtt tojás, egy kis ketchup, majonéz, mustár, vmilyen zöldség kis kenyerekre-kész a szednvics hozzá egy pohár tea, melegszendvics-kenyér gondolom az van otthon, konzerv szendvicskrémet tarts otthon kis sajt, ha nincs elhanyagolható, gyors pogácsa, linzer, peres-liszt, só, tojás, zsír egy forró finom gyümölcstea

én így szoktam megoldani

2011. ápr. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
10:33 teljesen egyetértek!Én sem állítok be valahová csak úgy,hanem előtte szólok telefonon,hogy 1-2 óra múlva mennénk,vagy délelőtt szólok,hogy délután mennénk.Én is gyűlölöm,amikor valaki,valakik,csak úgy jönnek.Nekünk nagyon kicsi a lakásunk,a kanapét széthúzzuk,azon alszunk,vagy ha fáj nagyon a fejem,van hogy le kell dőlnöm.Ilyenkor nagyon nem szeretem,ha beállít valaki,ha szét van az ágyunk.A ruhaszárítók is a szoba közepén vannak,rajta a ruhákkal,mert nem tudom máshová tenni,és ez is ciki nekem vendég előtt,rajta a bugyik,gatyák,stb..Szóval szerintem is nagy bunkóság csak úgy beállítani valakihez,de Én már leszoktattam erről a váratlan vendégeket.Nagyon jó módszerem van rá,be is vált,úgyhogy mostmár mindenki tudja,hogy mielőtt jön szólni kell,és nincs is belőle semmi probléma.
2011. ápr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!