Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hol tudok Nátrium-glutamátot...

Hol tudok Nátrium-glutamátot venni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 6. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenben van, sajnos. Pl. a vegetában is.
2011. ápr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Mire kell nátrium glutamát? Inkább kerüld el ha tudod: Az anyag felettébb érdekes: ugyan bekerül az ételbe, de nincs tápanyagértéke, nincs semmilyen hatással az ételre, amibe teszik, és nincs önmagában semmilyen íze. Az ízfokozó hatását úgy éri el, hogy az ízlelőbimbókat stimulálja, és végül is „átveri” az agyat: az anyag nem az ételre hat, hanem rád. Az ételgyártók ezt nagyon jól tudják, de mennyivel olcsóbb így előállítani egy „ízletes” zacskós levest, vagy gyorséttermi hamburgert!


A nátrium-glutamát végül is egy idegméreg, tönkre teszi az agysejteket, és többek között az agyalapi mirigy által irányított funkciókat. Olyan tüneteket okozhat, mint a migrénes fejfájás, a hányinger, hányás, a hasmenés, az asztmás rohamok, erős szívdobogás, mellkasi fájdalom, egyensúlyzavarok, és a gyerekeknél, tinédzsereknél viselkedési zavarokat is. Jelentkezhetnek allergia-jellegű tünetek is, mint bőrpír, orrfolyás, szem alatti táskák, kiütések.

Ő az az ízfokozó ami miatt azt érzed, hogy még egy teherautónyit akarok enni ebből, pedig tudod, hogy vacak.

2011. ápr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Könyörgöm valaki válaszoljon! Sürgős lenne! Értem én, hogy rossz híre van és, hogy egészségtelen stb. Ettől függetlenül szükségem lenne rá minnél gyorsabban!
2012. júl. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ázsia centerben vettem 1 kg olyan 500 ft körül volt :)
2012. júl. 19. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!