Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Coca-cola vs. Coca-cola...

Coca-cola vs. Coca-cola light? Melyik a "jobb"?

Figyelt kérdés
Nem ízre (bár azt is megírhatjátok, melyiket szeretitek jobban:), inkább arra gondolok, hogy melyik az "egészségesebb", mondjuk ha az ember viszonylag sokat iszik kólát. Hallottam valamit róla hogy a light összetevői sokkal egészségtelenebbek, de nem tudom pontosan miről van szó.
2011. ápr. 8. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
A "light" termékeket a helyedben messzire elkerülném...a benne lévő édesítőszer ugyanis rákkeltő. Akkor már inkább a cukor.
2011. ápr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem egészsgégesek, így ha már választanom kell, akkor csakis az original változat jöhet szóba! Utánozhatatlan!
2011. ápr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az eredeti.Tesóm szereti a Light-ot,egyszer én is megkóstoltam de szerintem semmi íze nincs,csak víz meg édesítőszer.
2011. ápr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is jobban szeretem a light-ot sajnos. És szinte majdnem minden nap iszom 1 vagy 2 litert... De a simát is szeretem, csak abból sokkal hamarabb kimegy a szénsav, úgy vettem észre. De lehet akkor tényleg hanyagolnom kéne a light-ot. (Annyira nem érdekel az egészséges életmód, de rákos nyilván nem szeretnék lenni.)
2011. ápr. 8. 12:18
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Mindegyik ugyanolyan egészségtelen. Teljesen mindegy.
2011. ápr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Light édesítős, mi azt szeretjük, a sima kóla pedig decinkét 12 mokkacukornak megfelelő cukrot tartalmaz, egyik sem egészséges de nehogy már néha ne lehessen meginni, viszont inkább csak tényleg alkalmanként, nagy kólás voltam mindig, de áttértem egy éve a főzött zöld teára, de hétvégente iszok lightot.
2011. ápr. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Akkor már inkább sima Cola. Ahányszor a Light verziót ittam, mindig olyan érzés volt nyelésnél, mintha habot nyelnék, az állandó böfögés ingerléséről már nem is beszélve.

A napi 1-2 liter azért durva! Régen nagy cola (és társai) ivó voltam, mára viszont nem bírja a gyomrom. Nyelésnél is mar, a gyomromat is gallyra vágja, pedig nincs érzékeny gyomrom. Ráadásul piszok drága.. :/

2011. ápr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!