Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen a legfinomabb mákos guba?

Milyen a legfinomabb mákos guba?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 07:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én tej helyett pudingot főztem egy kicsit higat és finom ugy is.de nekem még a sima egyzserű is nagyon finom.
2011. ápr. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a kifliket először leöntöm cukros, vaníliás tejjel, amibe elkevertem 2-4 tojássárgáját (attól függ, hány darab kiflivel készítem), megszórom cukorral, reszelt citrom vagy narancshéjjal ízesített darált mákkal, majd beleöntöm egy kivajazott, zsemlemorzsával megszórt jénaiba vagy tepsibe. Kevés cukorral, vaníliás cukorral kemény habbá verem a tojásfehérjét, és belekeverek 1-2 kanál baracklekvárt. Ezt a habot rákenem a tepsiben csücsülő mákos kiflire, és előmelegített sütőben 180 fokon addig sütöm, amíg a hab egy kis színt kap. A tejben lévő tojássárgája miatt finom, kissé krémes lesz a kifli, és a baracklekváros hab a tetején mennyei (narancslekvárral is isteni!). Szerintem nagyon finom így elkészítve.
2011. ápr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Még finomabb, krémesebb, ha a tejbe 2 dl tejszínt is keverünk.
2011. ápr. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy kis mézzel megcsorgatva,sem kutya!!
2011. ápr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer ettem olyat, hogy meggy volt belekeverve :-)
2011. ápr. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretem a mákos gubát, de a férjem igen. Nagyon ritkán szoktam ezért csinálni, de a leírtak alapján kedvet kaptam hozzá. Én is köszönöm a recepteket, nem csak a kérdező.
2011. ápr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A legfinomabb kemencében sült tésztábó.

Az egésznek ad egy nehéz testes ízt, ami mézzel locsolva igazi kulináris élmény.

2011. ápr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!