Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mitől fekete a kóla?

Mitől fekete a kóla?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
a kátránytól
2011. ápr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
57%
a bűntől
2011. ápr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Mesterséges színezékektől.
2011. ápr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
jobb nem is tudni
2011. ápr. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Elvileg a karamell színezi ilyenre..
2011. ápr. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha jól megnzed nem fekete hanem barna... :)
2011. ápr. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Egész sötétre készitett karamelltöl.

(A kátrányos válaszolónak meg üzenem, hogy a kártányt nem natur teszik bele, hanem kártánySZÁRMAZÉKOKBÓL készitik a különféle mesterséges aromákat, ezek viszont nem CSAK a kólában, hanem minden más üditöben is vannak, illetve minden élemiszerben, amiben nem természetes aroma van.)

2011. ápr. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Karamelltől, vagyis égetett répacukortól. A kólában egy különleges karamell van, amit kis mennyiségben hozzáadott ammóniával és/vagy szulfitokkal dúsítanak. Ily módon sokkal jobb színező és ízesítő hatás érhető el. Az ízét pedig olajos magvak és citrusok kivonatai adják, illetve márkától függően különböző nem növényi eredetű mesterséges anyagok is lehetnek benne. (Konkrétan a kátrányos dologról csak szóbeszéd szintjén hallottam, de ha van is ilyen, akkor is márkától függ). Például készítenek olyan kólát, aminek a teljes receptje elérhető és megfelelő felszerelés birtokában bárki elkészítheti: OpenCOLA. Ez a márka nem tartalmaz mesterséges anyagokat, viszont ebben is extrém mennyiségű cukor és sav található, amik miatt ugyanolyan egészségtelen mint az összes többi.
2011. ápr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A cola dió leve eleve sötétbarnás színű, amiből készítik. ehhez jönnek a mesterségek anyagok amiket előttem leírtak.
2011. ápr. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Valóban van kóladió, de én úgy tudom, a mai kólák a magas ára miatt nem tartalmaznak ilyet
2011. ápr. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!