Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A griz megromolhat? Hogyan?

A griz megromolhat? Hogyan?

Figyelt kérdés
most csináltam tejbegrizt,és utána néztem miután megettem,hogy lassan féléve lejárt.....de nem tűnt rossznak.Lehet valami bajom?Nyilván nagy gond nem lehet,csak kérdem.Egyáltalán romolhat meg griz?
2011. ápr. 29. 21:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Te megkérdezted. Ezek a bajok, amik megeshetnek.


Mivel nem tűnt fel, hogy pókhálós lenne, vagy mozog, így kb 99,999999% az esély, hogy tökéletes állapotban volt :)


A minőségét megőrzi dátum csupán tájékoztató jellegű. A termelő addig garantálja, hogy jó minőségben lesz. Ezután sem biztos, hogy megromlik. Igazából megfelelő tárolás mellett a liszt/gríz/rizs és minden hasonló minőségét korlátlan ideig megőrzi. Fölösleges volt kidobni, azt azért látni, ha bogaras lesz. Ha nem, akkor minden valószínűség szerint ehető. És mivel az ég világon semmi bajod tőle, tehát nem kell aggódni :)

2011. ápr. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
tanuld meg, miután megettél vmit, már ne nézd a lejárati időt! :D
2011. ápr. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg ha a lepkék hozzáférnek akkor a szavatossági időn belül is bemolyosodik.
2011. ápr. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
jól van,köszi mindenkinek:)
2011. ápr. 29. 22:54
 15/22 anonim ***** válasza:
52%
Szétröhögtem a fejem,ti aztán nem vagytok semmik!Olyan válaszok,hogy ihaj!
2011. ápr. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
:)
2011. ápr. 29. 23:31
 17/22 anonim ***** válasza:
64%
Megfontolandó lehet, hogy hűtőben tárold a gabonatermékeket (liszt, morzsa, gríz). Ott biztosan nem fog kikelni a lárva.
2011. ápr. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

"minőségét korlátlan ideig megőrzi."


Élelmiszermérnökként merem állítani, hogy ez nem igaz! Ne tessék elhinni.

Ha bele nem is hal az ember, de a minősége változik.

2011. ápr. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor.A gríztől,aminek csupán a szavatossági ideje járt le,biztosan nem lesz semmi bajod.Ha száraz helyen tartottad,akkor a minősége(élvezeti értéke)sem változik a mi számunkra észrevehető mértékben,csak a vitaminok stb egyéb anyagok "illanak" el belőle,de semmi mérgező helyette nem keletkezik.Ha nedves vagy túl párás helyen van,az más téma,akkor megdohosodhat,de azt orral észreveszed,és ha penészes szaga van,biztos nem akarod megfőzni,hátmég megenni.Hameg mondjuk véletlenül molyos volt és nem vetted észre,akkor mi van? A moly sem mérgező,nem büdös,extra protein.
2011. ápr. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
:D hát köszönöm!De nem kérek extra proteineket:D Miket meg nem tudok a grizről...:D A szekrényben tárolom,nem éreztem hogy dohos..stb,hát akkor valószinű nem ettem volna meg,igen.Hogy pókhálós volt e...hát nem néztem,meg se fordult a fejembe hogy igy szemügyre vegyem,mivel utána néztem csak hogy mikor járt le,addig abba a tudatba voltam,hogy normális,nem lejárt szavatosságú grizt eszek:)
2011. ápr. 30. 00:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!