Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Víztisztító kancsót vettem,...

Víztisztító kancsót vettem, és azóta a páromnak hasmenése van. Van valami összefüggés?

Figyelt kérdés
2011. máj. 7. 08:24
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom mi az, és mit csinál az a víztisztító kancsó, de lehet összefüggés: pl. valami baktériumot kipucol a tisztításkor, aminek hiányában valami mással így nem tud mit kezdeni a párod szervezete, ezért jön a mérgesmacska effektus. Az immunrendszernek kellenek ezek, hiszen szimbiózisban élünk a világmindenséggel.

:)

Ezért óvatosan ezzel a fene nagy sterilitással, amúgy komplett állatkert van a szervezetünkben, lakásunkban, ágyunkban stb..

2011. máj. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
Minél sterilebb környezetben él valaki,annál több fertőzést kap el. Az immunrendszer nem tud emiatt védekezni.
2011. máj. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is két hete vettem, de nem tapasztaltam hasmenést. Nem hiszem, hogy lenne összefüggés. Illetve talán annyi probléma lehet, hogy az én kancsómban a szűrő alatt mindig megmarad egy kis pangó víz. Ha azt nem üríteném ki, akkor egy idő után megtelepednének benne a baktériumok. Nem tudom, hogy nálad nincs-e ilyen, de gondolom észrevetted, ha van. Meg hát persze mindentől függetlenül időnként nem árt alaposan áttisztítani, kiszárítani a kancsót, mert az állandó nedvesség kitűnő táptalaj sok baktériumnak.


Egyébként én elégedett vagyok vele, és mindenki mondja, hogy sokkal jobb így a víz. A normál csapvíznek a klórtól gyógyszeríze van, a kancsó ennek nagy részét kiveszi, és forrásvízhez hasonló szagtalan vizet produkál.

2011. máj. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Igen, van összefüggés! A kancsó aktívszene eltávolítja a vízből a klórt, ami megakadályozza a vízben a baktériumok elszaporodását. Mivel nem helyettesíti más antibakteriális technológiával, megnövekszik a vízben a baktérium telepszám. Bővebben:

[link]

2011. jún. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat !
2011. jún. 14. 18:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Abból, hogy esetleg megnövekedhet a baktériumszám, még nem következik közvetlenül sem hasmenés, sem egészségkárosodás. Ha egyébként megfelelően kezelik a vízszűrőt, és viszonylag hamar (mondjuk fél napon belül) elfogyasztják a benne levő vizet, nem valószínű, hogy érdemben káros hatása lenne. Hasznos viszont annál inkább.
2011. jún. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!