Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kicsíráztatott lencséből mit...

Kicsíráztatott lencséből mit lehet készíteni? Megfőzzem levesnek vagy főzeléknek? ázott 2 napot egy bögrében és kicsírázott, így magában lehet fogyasztani?

Figyelt kérdés
2011. máj. 11. 09:14
 1/3 anonim ***** válasza:
lencselves, lencsefőzelék, lencsesaláta, lencsecsírasaláta, virslis lencsesaláta, tojásos lencsesaláta, husos rakott lencse, lencsefasírt, lencsekrémleves, lencsés muffin, lencsés rakott káposzta, lencsés rizs fütölt főtt tarjával, én ezeket szoktam elkészíteni lencséből, köretnek is jó puhára főzve pl csirkéhez, sertéshúshoz, pörkölthöz+rizs, krumplihoz, halhoz, füstölt kolbász, főtt(sült virsli, tojás, csülök, tarja, párizsi a feltét stb
2011. máj. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:

Lencse, borsó, babfélék csírája


* azt mondják a babfélékre, "jó a szívnek" kitisztítják a vérbél az LDL-t (rossz koleszterin)

* nagyon magas a rost tartalmuk, csökkentik a vérnyomást

* csodálatos inzulinszabályozók, fokozatosan változtatják az inzulin szintjér, nem szorulnak a test saját inzulinjára

* a bennük lévő ligázok és proteáz inhibitorok erős rákblokkoló anyagok

* a proteázok (proteázinhibitorok) megelőzik a sejtek rákossá alakulását

* komplex cukrot tartalmaznak, amiket a vastagbél baktériumok megtámadhatnak, gázt fejlesztenek (a hüvelyesek rendszeres fogyasztói hozzászoktak

* a zöldborsó csírának szerepe van a vakbélgyulladás előfordulási valószínűségének csökkentésében

* rendkívül sok vastartalma segíti a vérképzést

[link]

2011. máj. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 13. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!