Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyk krumpli vetömag terem...

Melyk krumpli vetömag terem többet és nagyokat? Pl márka q/hobbi (1500nm)

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel a kérdéssel elkéstél. Már ilyenkor nem leehet krumplit vetni. Egyébként én a kondor fajtát helyezném első helyre.
2011. jún. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
majd jövőre akarom..csak elöre tervezek..és ez mennyit terem 1 hobbin és nagyokat??
2011. jún. 6. 13:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Bocs az off-ért, de meg kell kérdeznem. A vetnivaló krumplit szokás "vetőmag"-nak hívni, csak mert sosem láttam még magról ültetni krumplit... Lehet, hogy én vagyok tudatlan.

Amúgy anyuék vettek egyszer valami biokrumplit, és nagyon bevált nekik. Azóta minden évben azt ültetik, állja a telet, főzés közben sem esik szét. Szóval, ha van otthon olyan krumplid, akkr érdemes abból is félretenni, és abból ültetni.


Üdv!

2011. jún. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
utolsonak..bocs de a vetni való krumplit azt vetőmagnak hivják 100%....na de nem az a lényeg annak a biokrumplinak mi a fajtája és mennyit terem 1 hobbin??(1500nm)
2011. jún. 6. 21:00
 5/5 doboszoli ***** válasza:

Annyira azért nem egyszerű a történet.

A vetőgumó(maradjunk ennél a megnevezésnél) előállításának speciális technológiája van, amibe most ne menjünk bele, de komoly termést csak ezzel lehet elérni. A vetőgumó nem azonos a piacon árusított apró krumplival. Csak fémzároltat vegyél. Fajtára nekem a Desire jön be leginkább, univerzálisan használható a konyhában, bő termő, közepes tenyészidejű, ami leginkább megfelel a hazai viszonyoknak.

A burgonya potenciális termőképessége az elültetett gumó 10-15-szöröse is lehet. Ám ez függ a talaj tápanyagtartalmától(kálium!!), öntözéstől, időjárástól, védekezéstől. Érdemes utána olvasni, mert vannak speciális munkái (pl. töltögetés), ami nagyban befolyásolja az eredményt.

Nagyon fontos az őszön felásott/szántott magágy, hogy a gumók laza talajban fejlődhessenek.

Sok sikert a "gazdálkodáshoz"!

2011. jún. 7. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!