Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lehet egyáltalán már valahol...

Lehet egyáltalán már valahol is friss terméket kapni ebben az országban?!

Figyelt kérdés

Na erre mondjatok valamit:


Ma anyummal elmentünk vásárolni a korallba. Akartunk venni ilyen szeletelt,csomagolt trapista sajtot,megfordítottuk és egy akkora penész folt volt rajta,hogy az nem igaz,pedig eddig azt a boltot tartottuk a legjobbnak frissesség szempontjából és elkeseredetten látom,hogy már sehol sem lehet friss terméket vásárolni. Oda is vittük az árufeltöltőhöz,hogy nézze meg mi van kirakva...erre csak ő ennyit mond:-Hát van ilyen. Van ilyen?? És akkor az emberek egyenek romlott sajtot?? Milyen világot élünk már,úgy el vagyok keseredve nem csoda ha betegek az emberek...Hát nem felháborító ez az egész...??? :(:(:(


2011. máj. 30. 18:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

azzal a sajtal az volt a baj,hogy túl frissvolt. Éretlenül becsomagolták.

Nem kell ilyen áruházakba menni vásárolni.Ott a piac,a hentes, a friss tehéntej és túró.

ott nem találsz ilyet

2011. máj. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Az a felháborító,hogy az árufeltöltőbe kötöttetek bele!Én 3 évig csináltam,az ilyenek miatt mint te vittek be az ügyeletre magas vérnyomással,mert rosszul lettem a boltban,mikor állandóan belém kötöttek.Van Neked arról fogalmad,hogy egy árufeltöltőnek mekkora területe van,mikre kell figyelnie,és még rohangál a kasszába is.Nem lehet minden egyes árucikkre odafigyelni,mert egyszerűen nincs rá idő,nem adnak rá idő!Érted?Ha láttad hogy milyen,akkor ne vedd meg,majd beszedik a szerencsétlen dolgozók ha lesz rá idejük.Szavatosság mindenen van,nézd meg azt,ha meg szemmel látszik hogy esetleg romlott,akkor meg ne vedd meg!
2011. máj. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%
pontosan az a baj ezzel az országgal, hogy ilyen helyeken vásárol a többség. ne legyél felháborodva, megérdemled. osztom első véleményét. menj piacra.
2011. máj. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Friss termékért áruházba mész?

Nálad vannak erőteljes gondok.

Ott külföldről behozott, előrecsomagolt, olcsó cuccokat kapsz.

Ha friss, magyar termékre vágysz piacra kell menni.

2011. máj. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Én még csak a piacra sem mentem, jött a boci-boci tarkás csengetős tejesember, megvettem egy egész sajtot, olyan volt, mintha a befülledt felmosórongyot dolgozták volna fel.

Büdös is volt, mikor kibontottam. Legközelebb egy hét múlva jött, mondtam neki,hogy a sajt az nem trappista volt, hanem elszabott pálpusztai azt mondta, hogy megesik.

2011. máj. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk nincs a közelbe piac akkor mit csinál valaki ha nem olyan helyen lakik?? Minden nap kilométereket megy a piacra?? És nem kell annyira leordítani a fejemet én nem azt akarom,hogy kórházba kerüljenek az árufeltöltők hanem hogy ne legyenek betegek az emberek és ne legyen felesleges kiadás,nem ordított le a fejét csak közöltem a tényeket itt kettőnk közül nem neki kéne felháborodva lennie,én is tudom,hogy a piacon sokkal frissebb az áru de azért olyan világ is lehetne ha bemész egy szupermarketbe akkor friss árut kapsz vagy ez már olyan nagy elvárás??
2011. máj. 30. 19:25
 7/17 A kérdező kommentje:
*ordítottam
2011. máj. 30. 19:26
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

MI az, hogy ne legyen felháborodva? Ne mondjátok, hogy ez elfogadható!

A piacról meg annyit, hogy (legalábbis felénk) egyszerűen fogyaszthatatlan áruk vannak horribilis áron. Már rájuk rohad, de nem adnák olcsóbban a kofák. Vagy kényszerérett, vagy fonnyadt, penészes. A boltban legalább elvétve átesnek minőség ellenőrzésen a termékek.

Sajnos, akinek nincs kertje, választani kell: vagy az ehetetlen magyar piaci, vagy a vegyszeres külföldi áruházi, vagy a (valószínűleg) vegyszermentes bio, amit úgysem tudsz megfizetni. Más lehetőség nincs!

2011. máj. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
19:27 Köszi,te legalább megérted! Amúgy én is egyetértek a te helyzeteddel,sajnos nekem nincs kertem :(
2011. máj. 30. 19:29
 10/17 anonim ***** válasza:

Budán lakom. van vagy 5 piac elérhető közelségben.

Mindegyik jóval olcsóbb mint a tesco, vagy spar.

Sokkal frissebb árut lehet kapni. Sokkal nagyobb a választék.

A tejet pedig házhozszállítják minden reggel,tojással, túróval együtt. Szintén olcsóbban mint az áruházakban.


Egyébként te voltál aki tegnap is vásárolni volt, csak akkor a kormányt szídtad, mert minden drágább lett?

Nem tudom hol laksz, de biztos ott is meg lehet szervezni, hogy a termelőtől vegyél. Ha pesten meglehet...

2011. máj. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!