Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért ilyen drága minden...

Miért ilyen drága minden gyümölcs, még az idénygyümölcsök is?

Figyelt kérdés

Nagyon mérges vagyok. Úgy gondolom, hogy a gyümölcs az, ami minden embernek alanyi jogon járna, senkit nem lenne szabad ilyen horror árakkal kirekeszteni belőle. Szívem szerint ingyen adnék havonta pár kilót minden családnak. A gyógyszer bezzeg támogatott (bár már az se sokat ér, úgy is drága), a gyümölcs, az egészség megőrzése pedig luxus.

Bár nekem még nincs gyerekem, de magamnak se tudom megvenni azt a kis gyümölcsöt, amire egész évben vágyom. Eperrajongó vagyok, elvileg csak most lenne, de már harmadszor megyek el a zöldséges előtt nyálcsorgatva úgy, hogy nuku eper. Ha magamnak nem tudom megvenni, a gyerekemnek hogy tudnám?

Ráadásul nem is Pest megyei vagyok, nem is dunántúli, így a szedd magad akciókból is kimaradok.

De ugyanez van a naranccsal is, ami a c-vitamin miatt nagyon fontos lenne, a citrom is luxus, meg úgy minden.

A gyümölcs luxus, basszus! Miért van ez így?


2011. jún. 2. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:

De a citrom pl. miért luxus? 170 forintért vettem fél kg-t a Tescoban tegnap.

Eperből is volt olyan, hogy 250 g volt 300 ft. Bár ez már jó egy hónapja volt, és import eper volt.

2011. jún. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne hisztizz, piacon vegyél gyümölcsöt, nyáron vannak szedd-meg-magad akciók is, akkor csinálhatsz befőttet. Az idénygyümölcs is csalóka. A korai eper mindig drága, később majd olcsóbb lesz.
2011. jún. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elég gáz egy felnőtt nőnek azt mondani, hogy ne hisztizzen. Tudod, én még gyereknek se mondom. Magadat minősítetted. Azt meg már leírtam, hogy a szedd magad akcióktól nagyon messze lakom.


Elsőnek köszönöm.

2011. jún. 2. 14:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Őszintén, mi olcsó ma?

Drága a mag, a permetszer, a hozzávaló eszközök, a szállítás (lásd benzinárak), és a többi költség, aminek a vételárból meg kell térülnie. És még hasznot is kellene hozni... Ennyi, egyszerű matematika.

A narancs meg miért lenne olcvsó? Most gondolj bele, hol termesztik. Azt még ide kell hozni úgy, hogy út közben a fele ne rohadjon el.

A málna, az eper, a ribizli, áfonya nagyon kényes, sokáig nem tárolható, hamar összetörik, gondos szállítás igényelnek. Nem beszélve arról, hogy nehéz munka szedni is. Ha valaki leszedi helyetted, az az árában is meg fog látszódni.


Üdv!

2011. jún. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

piacra menj ki szombat 1-2 óra felé

akkor nagyon olcsó, multkor az epret 200-300ft-os kilonkénti áron vettem, a spenőtot egy nagy zsákkal 500ft-ért aminek a háromnegyede ment a fagyóba annyi lett, nem kell vennem egész évbe legalább:)

paradicsomot is akkor vegyél amikor már piac zárás van jól leárazzák csak hogy elvigyék, mert nem tudják tárolni

banánt szerda felé érdemes 198ft/kg igaz hogy kicsit barnás a héja, de belül nincs semmi baja, sőt még jobb is mert érettedbb és sokkal puhább

almát 100ft/kg áron veszek, igaz hogy kicsit ütött de nagyon finom kásás, max meghámozom, kivágom a rosszabb részeket vagy 60ft-os áron van egy picit rohadtabb is az süteménybe, levesbe, turmixba, kompótba jó

vizes cseresznye most 298ft a piacon, amelyik nem annyira érett abból is lehet levest, gyümölcsmártást, süteményt készíteni

hagyma, saláta, retek most olcsó

kovászos ubroka is viszonylag olcsó, abból is most vegyél

de amúgy igazad van minden drága, egy kilo alma 400ft-mcdonalds menü(sajtburger+kóla+krumpli) az is 400 ft most akkor nem kérdés hogy a mai fiatalságnak mi lesz az ebédje, egy kilo alma vagy egy teljes menü(sajnos)

2011. jún. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy korod alapján felnőttnek számítasz, nem jelent semmit. Azt sem értem, a hiszti miért olyan degradáló.

Ahogy a kérdésed megfogalmaztad, az szerintem tökéletesen kimeríti a hiszti fogalmát. Van egy problémád, körbesápítozod, nyafogsz.

Nem értem, miért csak Pest megyében lennének szedd-meg-magad akciók. Máshol is termesztenek gyümölcsöt.

2011. jún. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Mellesleg maga a mag nem annyira drága (60-100 Ft/ csomag)

Mi igaz hogy lakásban lakunk, de a teraszra ültettünk ki zöldségeket. Friss, tudod honnan van, és tőről szeded le.

Paradicsom, paprika, saláta, borsó, spenót ami most nyílik. Csak nap meg víz kell neki, meg egy nagyobb cserép, és pár hónap múlva lehet nyámmogni :D

2011. jún. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pff milyen gondolkodás ez már:"minden embernek alanyi jogon járna.."

Édesem,jó reggelt!Kapitalizmus van!Semmi nem "jár" alanyi jogon.Csak amit ki tudsz fizetni.Sorry...

2011. aug. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!