Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Éhes vagyok. De nem kívánok...

Éhes vagyok. De nem kívánok semmit csak valami jó hűsítő salátát. Milyet ajánlotok? :$$

Figyelt kérdés

Receptekkel ha kérhetem..^^,

Köszönöm előre is.:))


2011. jún. 4. 14:18
 1/5 anonim válasza:
a francia saláta nagyon jó kell hozzá:kukorica,mustár,majonéz,(alma),sajt de nem szükséges,egy kis tejföl só izlés szerint,répa ha kell de rakhatsz bele mást is amit szeretsz
2011. jún. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csinálj gyümölcssalátát!

Feldarabolsz olyan gyümölcsöket, amiket szeretsz, szórsz rá valamennyi cukrot, összekevered, beteszed a hűtőbe, ott állás közben enged egy kis levet. Ha jól lehűlt, akkor az igazi.


Vagy ahogy már előttem is írták, csinálhatsz valamilyen majonézes salátát is.

Megcsinálod a majonézes alapot, amibe teszel majonézt, mustárt, tejfölt, pici sót, borsot, citromlevet, (én egy csipet cukrot is szoktam bele tenni). Ebbe pedig bármilyen zöldségeket tehetsz, amit szeretsz. Lehet belőle kukoricasaláta, franciasaláta, krumplisaláta (pici hagymával, tárkonnyal még jobb), de lehet hagymás virslisaláta is, vagy uborka + sajt felkockázva, ezt nagyon szeretem. De ízlés szerint bárhogy variálhatod.

Én most ezekre a majonézes salátákra nagyon rá vagyok állva. :) Ilyen melegben + lelki okokból nem nagyon tudok enni, de mégis jól jönnek.


21/L

2011. jún. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen melegben nem annyira kívánnám a majonézes salit. Csak simád feldarabolod a zöldeket, sózd, rá olaj, pici citromlé, oregánó, ha van olajbogyó, még jobb fetával. Hűtsd le edd meg nagyon jó.
2011. jún. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ajánlom a sopszka salátát. kígyóuborka, paprika , paradicsom, egyforma kockákra vágva, kicsit sózva. hozzá egy kisfej lilahagyma, vagy zöldhagyma szárastól felkarikázva, vagy egy darabka póré. egy icipici ecet és cukor. jól átkeverni, megszórni friss sós fehér sajttal

vagy juhtúróval. fetával is nagyon finom. lehűtve igazán frissítő.

de ugyanez sajt nélkül, egy kis kecsappal nyakonöntve is nagyon finom.

vagy a tzatziki, ami üdítően finom tud lenni, jó hidegen.

2011. jún. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a francia saláta mifelénk, borsó-répa-krumpli-alma +majonéz tejföllel, mustárral.

kukoricát nem szoktunk beletenni.

2011. jún. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!