Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Temetőben termett cseresznye...

Temetőben termett cseresznye ehető?

Figyelt kérdés

A falunk temetőjében észrevettem a kerítés mellett egy nagy cseresznyefát, lehet megy, hirtelen nem figyeltem meg.

Nagyon sok termés van rajta.

Viszont közvetlen alatta új sírok, kb olyan 2006-2007-es temetés, mellette pedig régebbi sírok.

Kérdésem, ha leszedem és megeszem lehet tőle valami bajom, betegségem?


2011. jún. 8. 19:34
1 2
 1/12 anonim válasza:
mért lenne?
2011. jún. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mégiscsak a gyökere elér a pár éve eltemetett halottakhoz, akik ki tudja milyen betegségben haltak meg.

Pedig nagyon szeretem a gyümölcsöt. Csak félek.

2011. jún. 8. 19:43
 3/12 anonim ***** válasza:

Tudományos oldalról megközelítve a dolgot, valószínűleg semmi bajod sem lenne.

Másik dolog, hogy lemegy-e a torkodon?

2011. jún. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha a fa olyan szépen kifejlődött sdztem sok baja nem lehet...

de most nem azért...mennyivel szivesebben eszed meg az olyan földben termett sárgaépát, ami meg van trágázyva és magába szivta az állatok ürülékét ?

2011. jún. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ezek szerint azt mondjátok, hogy bajom nem lesz tőle, ha megeszem, de nem tanácsoljátok?


Igazából a tudat nem zavarna, hogy honnan van, ha nem kapok tőle semmi betegséget.

Hiszen az élelmiszereink jó része amit veszünk a boltba sokkal károsabb anyagokkal érintkezett, ez pedig bió.

2011. jún. 8. 19:51
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

Én temetőben szoktam faepret és almát szedni, sőt kukoricatábla is van a temetőm belül.


Még sosem jutott eszembe, hogy bármit okozna. Miért? Azt se tudhatod biztosan, hogy a termelőnél mit ásnak a földbe, nem?


Ezek a fák legalább természetes úton vannak trágyázva a temetőben. :)


Amúgy meg a fa felhasználja a tápanyagokat amire szüksége van, egyre megy, hogy tehénlepény, disznószar, döglött macska, vagy emberi tetem az, amiből ezek a szerves anyagok kioldódtak.


És még egy előny: a sok buta babonás ember nem szedi le, ezért bátran lefoszthatod a fát. :D

2011. jún. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem tuti hogy nem lenne gyomrom megenni:S
2011. jún. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez a hét kérdése! :D (Most nevetek a kérdésen)

Szerinted? Gondolod, hogy hullavitamin van benne?


"És még egy előny: a sok buta babonás ember nem szedi le, ezért bátran lefoszthatod a fát."


Ez elég bunkó dolog lenne, temetőből nem illik lopni SEMMIT.

2011. jún. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Inkább rohadjon meg a fán, vagy a földön?

Nem hinném, hogy lopás lenne elvinni a gyümölcsöt.

Végülis úgymond köztulajdont képez.


Igen is fontos volt feltennem a kérdést, mert meg akartam bizonyosodni róla, hogy nincs egészségügyi kockázata az ott termett gyümölcs megevésének.

2011. jún. 8. 21:28
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a kérdés az egészségügyi kockázatról szól. Az hogy illik vagy nem illik, az más kérdés.

De tényleg: mivel jobb, ha az értékes gyümölcs ott rohad meg? (sokan meg nem is tehetik meg hogy vegyenek)

Szerintem senkit sem bántok azzal, ha eszek belőle.

2011. jún. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!