Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A csípős dolgok fogyasztás...

A csípős dolgok fogyasztás miért nem ajánlott gyerekeknek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert most ez a divat. Régebben senkinek nem jutott volna eszébe, hogy a gyerek nem eheti azt, ami a család (kisbabától eltekintve), egy éves kor felett már nem tartottak semmi különbséget. De a világ sok részen (Dél- és Középamerika, Délkelet-Ázsia, stb) minden gyerek mßar egész picinek is igencsak csipösételeket eszik, mert egyrészt ott ilyeneket esznek, másrészt ennek az az oka, hogy a csipös füszerekket tudják csak megelözni a gyomorfertözéseket. (Mivel hütötárolás nincs, az élelmiszerek meg hamar romlani kezdenek, és az erös izü füszerek fokozzák a gyomorsavtermelést - és a tömény gyomorsav semlegesiti a bomlástermékeket)


Szóval egyetle egy gyereknek sem lesz baja a csipös ételektöl.

2011. jún. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

NEm tudom mennyire emlékszel kiskorodra.

Én ha vmi egy picit is csipős volt, megijedtem é sírtam, és rögötn le akram "hűteni" a szám, mindig édességet ettem rá...

2011. jún. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel. Régen nem csináltak ebből semmi problémát. A lányom már egész kicsiként szerette a csípős és savanyú ételeket. Nem lett tőle semmi baja.
2011. jún. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
mert kicsípi a feneküket. arra nem gondolnak, hogy talán azlért, mert nincs is hozzászokva : ördögi kör.
2011. jún. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem négy gyerelem van, mindegyik egész kicsinek is szerette a csipös ételeket, az ecetes salátákat, savanyú uborkát, citromot magában (cukor nélkül).
2011. jún. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagymamám azt mondta hogy ettől erős leszek, azóta a csípőspaprikát megszerettem és nem bántam meg.
2011. jún. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a többiekhez.

22:04, mivel tizenéves vagyok, emlékszem, mi volt kiskoromban. Már oviban is szerettem a csípős kajákat, sőt, jobban el tudtam viselni őket, mint anyám. Tehát én direkt csípősen kértem mindent, és azóta is úgy szeretem. Szóval nem mindenki olyan, mint te.

2011. jún. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!