Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Párolt répa, párolt borsó és...

Párolt répa, párolt borsó és párolt hús összeillene cseresznyés-banásos turmixxal (öntet gyanánt)?

Figyelt kérdés

Anyukám terhes, ma egész nap dolgozik, és szeretném estére meglepni valami finom, diétás étellel.

Többször is készítettünk együtt ilyen párolt ételeket, ugyhogy tudom, hogyan kell őket elkészíteni.

A kérdés az lenne, hogy passzolna-e ez a cseresznyés-banános turmix, mint öntet, ezekhez a párolt ételekhez? Valaki próbálkozott már vele?


A turmixban összesen 4dl-nyi cseresznye van, és 1 dl-nyi banán, ugyhogy van belőle bőven. Még egy kis citromlét tettem bele, hogy elnyomba a banán enyhe kesernyés ízét, és hogy ne legyen annyira édes. Semmi cukrot nem tartalm, csak természetes anyagok vannak benne. A citromlét is rendes citromból facsartam bele.

16/L


2011. jún. 13. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Hááát, nem igazán illik ez húsos (sós) ételekhez, inkább édes sütikhez vagy fagylalthoz.

De egy igazi anyuka mosolyogva megeszi, és még ízleni is fog neki, hisz a lánya készítette neki. :)


Van otthon paradicsom, paprika, petrezselyem, fokhagyma és fűszerek? Ha igen, akkor ezeket turmixold össze, tegyél hozzá pici sót, bazsalikomot, és kész az öntet.


Üdv!

2011. jún. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez egy jó ötlet, kipróbálom!

Köszönöm szépen! :)

2011. jún. 13. 14:32
 3/5 anonim ***** válasza:
javaslom, hogy a banános turmixot desszertnek csináld, mert ha azt húsra öntöd, akkor egyrészt úgy fog kinézni, mint amit összehánytak, másrészt én biztos rohannék a vécére hányni, ha meglátnám, pedig terhes sem vagyok
2011. jún. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ja egyébként öntet helyett egy kis majonézt csinálj hozzá inkább vagy egy tejfölös hagymasalátát
2011. jún. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nincs mit!


A cseresznyés öntethez pedig vegyél elő vagy natur joghurtot, vagy néhány kekszet(esetleg banánt vagy fagyit), és azokat öntsd nyakon ezzel.


Üdv!

:)

2011. jún. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!