Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan tudok úgy teát készíten...

Hogyan tudok úgy teát készíteni, hogy ne legyen a cseresznyés vagy akármilyen gyümölcs tea KESERŰ?

Figyelt kérdés
Nemhiszem el.... csinálok teát 100 C víz bögrébe bele filter 3-4 perc áztatás,picwick.. és semmi íze csak keserű ????!!!!! hogy ? már fel is idegesítettem magam rajta.
2010. nov. 26. 19:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A picwick ilyen típusú, ezlrt tesznek bele cukrot.
2010. nov. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Tinker Bell ***** válasza:
66%

Azért keserű, mert sokáig van benne a filter! Leírtad a két tényezőt: 100 fokos víz és 4 perces áztatás. Ha nagyon forró a víz akkor elég egyszer-kétszer megkavargatni a kanállal. A színén is látszik, hogy egyre sötétebb.


Így csináld, így finom lesz!

=o)

2010. nov. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Előző: Tévedésben vagy, gyümölcsteákat 100 °C-os vízben 6-8 percig kell áztatni.

Egy két kavarással csak színes melegvizet kapsz kb...

2010. nov. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
húúú nagy az ellentmondás. most akkor ?:D
2010. nov. 26. 19:17
 5/14 Tinker Bell ***** válasza:
Elmondanám, hogy én is Picwick és Lipton teákat iszom, méghozzá nem is keveset és nekem akkor szokott keserű lenni, ha sokáig ázik a filter! Bár én szoktam bele cukrot és citromot is tenni, de nem ettől iható, ez csak az én ízlésem...
2010. nov. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az is igaz, hogy jobban előtérbe kerül a keserű íz, ha sokáig ázik, de az már eleve keserű is.

Az sem mindegy, hogy hol veszed a teát, milyen minőségű, milyen típusú. Nem feltétlen baj, ha keserű, nekem van kiváló minőségű bergamontos teám és az aroma miatt nagyon keserű, de igazi felfrissülés meginni.


Egyébként jól készíted el, azzal nincsen probléma.

2010. nov. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

háát nem tudom:D Nekem is mindig keserű,de nekem szerintem azért mert amikor forró a tea akkor rakom bele a citromot,nem birom kivárni,mire picit kihül..:D


(de szerintem ne áztasd olyan sokáig!!!!!!!!!!!!!)

2010. nov. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
az a gond, hogy ti citrommal meg cukorral isszátok akkor ténleg nem keserű, de próbáljátok ki anélkül, én a ginzeng teámba nem teszek cukrot és teljesen keserű.
2010. nov. 27. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Phoney ***** válasza:
100%

"Előző: Tévedésben vagy, gyümölcsteákat 100 °C-os vízben 6-8 percig kell áztatni.

Egy két kavarással csak színes melegvizet kapsz kb..."


Az itt a nagy gond, hogy a Pickwick nem GYÜMÖLCSTEA, hanem gyümölcsízű fekete tea. Hirtelen azt sem tudom, tesznek-e bele valódi gyümölcsöt... akinek keserű, az szánja rá a pénzt a GYÜMÖLCSTEÁKRA, amik gyümölcsből és egyéb fűszerből vannak.


Nem is annyira drágák, ugyanis filter nélkül a legtöbb tea FELEANNYIBA kerül. Évek óta nem vettem filteres teát, mert pénzkidobás. Inkább ugyanannyiért veszek 5x olyan jó minőséget, én rá tudom szánni azt a fél percet, hogy leszűrjem.

2010. nov. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
egy nagyon pici citrom kell bele és akkor nem csapódik ki a csersav, amitől keserű.
2010. nov. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!