Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lehet valami bajunk abból,...

Lehet valami bajunk abból, hogy olyan árukat szoktam venni a boltban fél áron, amik pár napon belül lejárnak?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy ha megyek boltba (szinte mindennap), akkor meg szoktam nézni, hogy van-e fél áras termék. Sok üzletben (cba, spar, lidl) le szokták árazni a tejtermékeket, húsokat, kenyeret, ha közel van a lejárati dátum. Általában 30-50% engedmény van rájuk. És ha van valami jó, akkor én azt megveszem, mert így azért elég sokat lehet spórolni. Viszont a barátnőim nem hagynak békén, hogy addig játszok ilyet, amíg egyszer nem kapunk valami csúnya betegséget el. Mindig megnézem, hogy ne legyen rajtuk sérülés, ne legyen átírva, leragasztva a lejárai dátum, meg amikor kibontom, akkor is azért megszagolom, meg az ember érzi egy joghurton, ha nem jó (bár eddig még nem ettem olyat, ami ne lett volna jó). Tényleg lehet ezektől ételmérgezést vagy ilyesmit elkapni? Tényleg csóróság jele ilyesmit megvenni? Csak az az igazság, hogy nem látom értelmét, hogy ugyanazt megvegyem kétszer annyiért, ha van olcsóbban is, maximum annyi a baja, hogy két nap múlva lejár. Ezeket persze az nap megesszük, nem rakosgatom, hogy jó lesz majd egy hét múlva.
2011. jún. 13. 17:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lejárt termékekről van szó. Miért is lennél beteg tőle? Túlságosan aggódók a barátnőid.
2011. jún. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

1. még nem járt le.

2. a dátum azt jelenti, hogy : legalább eddig a határidőig jó a termék. Legalább.Tehát nem azt jelenti,hogy másnap már nem jó.

2011. jún. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg kibontás után ellenőrzöd, hogy tényleg jó-e, és valóban semmi baja, addig nektek se lesz:) nem kell aggódni, én apukám ilyeneknél mindig sajtokat, meg ilyen sütiket szokott venni, egyiknek se volt még sose baja, mikor náluk voltam és ettem belőle:)
2011. jún. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz tőle semmi bajotok, nyugodj meg. Azért vannak leárazva mert tényleg rövid a szavidejük és így akciósan több elkél belőlük, mint rendes áron, akkor ott maradna rájuk, mert lejárt szavidővel már nem árulhatják. Így te jól jársz, és ők is mert kevesebbet buknak, mintha az egész rajtuk maradna. Ahogyan pedig te csinálod elővigyázatosan, úgy (megvizsgálod, megszagolod) nem lehet gond.
2011. jún. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Lord Sad and Bad válasza:
100%

A szavatossági idő nem azt jelenti,hogy az adott napon még jó a termék,másnap meg ételmérgezést kapsz tőle.

Ezek az idők némi biztonsági tartalékkal dolgoznak,tehát még a lejárati idő után kis idővel sem feltétlenül alkalmatlanok fogyasztásra.

A szav. időn belül garantálja a gyártó a termék minőségét és azon belül javasolja fogyasztani.

A szav idő előtt egy nappal megvásárol termékek ugyanolyan jók,mint ha a lejárati idő előtt egy héttel veszed meg.

Természetesen itt nem a szupermarketek által 67x újracsomagolt sajtokról beszélünk,hanem a gyáriakról.

Gondolom most majd lesz aki beírja,hogy látott már olyan árut ami a lejárat napján sz*r volt,persze kivételek vannak,de az inkább minőségi hiba és nem a lejárati idő rossz megállapítása.

2011. jún. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan vedd meg ezeket a termékeket,nem lesz semmi bajotok.Én is mindig megnézem a Teszkóban és a Spárban is hogy mi van így leértékelve,és ha van kedvemre való meg is veszem.Túrót,sajtot,joghurtot,túrórudit is szoktam nagyon sokszor venni,és soha semmi baja még nem volt.Barátnőkkel ne foglalkozz,nekem van egy kolléganőm aki szerint égés a Pennyben vásárolni.Nincs hozzáfűzni valóm..
2011. jún. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
de jól megy a barátnőidnek, vagy csak nagyon sznobok
2011. jún. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan vedd meg őket. Körültekintően és gazdaságosan vásárolsz, ez jó.
2011. jún. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Miért égő a pennyben vásárolni? Teszkóban, ósönben a menő?


Nem lehet semmi bajod ebből. A termék nem tudja, hogy neki mikor kell lejárnia. Meg ha hűtve van, akkor esetleg tovább is jó.

2011. jún. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

én is gyakran vásárolok ilyesmiket, de már pórul is jártam, azért írom le, hogy mások okuljanak.húsról van szó, az Auchanban és a Metróban is megjártam már. amikor

két csomagolt tálcát ragszalaggal szorosan összeragasztottak, egyet, fizet kettő kap... a felsőn még jó volt a szavidő,(aznapi) de otthon kibontva az alsó tálcában zöldek voltak a húsok.

ilyenkor sajnos reklamációnak helye nincs, és nem is érte meg volna visszaautózni.

azóta ilyen duplacsomagot sehol sem veszek.

2011. jún. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!