Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem fut fel az élesztő?

Miért nem fut fel az élesztő?

Figyelt kérdés
Kezdő 'szakács' vagyok, ez lesz az első keltésztám... 2,5 dl vízbe 1,5 dkg élesztőt raktam a recept szerint, de melegités hatására se fut fel.. Miért nem? Mit rontottam el? Köszi!
2011. jún. 22. 10:18
 1/7 anonim válasza:
100%

Egy kiskanál cukor is kell bele. Ha túl melegbe rakod, vagy ha csak egy picike só jut bele, akár az izzadt kézről, akkor már nem fut fel, vagy nem teljesen.

Legjobb, ha langyos vízbe teszel egy kiskanál cukrot, egy kanál lisztet, és villával beletöröd az élesztőt. Meg fog kelni. Sok sikert.

2011. jún. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!:)
2011. jún. 22. 10:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egyetértek az első válaszolóval, ha túl meleg a folyadék, akkor "szinte leforrázod" az élesztő gombákat, így az nem tud felfutni (éppen hogy csak langyos legyen a víz, vagy tej).

Az is elő szokott fordulni, hogy nem friss az élesztő, akkor sem mindig fut fel.

A száraz élesztőt én nem szoktam futtatni, de az is ugyanolyan jó, mindig van itthon (kisebb az esélye, hogy nem friss).


10-15 perc alatt a friss élesztőnél látni kell az eredményt, ha van még élesztőd próbáld ki másik adaggal (cukorral, az gyorsítja az erjedési folyamatot).


Sok sikert!

2011. jún. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Ja, és még egy fontos dolog: az élesztőt nem szabad melegíteni, azt csak a langyos folyadékba rakd bele (azaz ne rakd együtt az élesztőt és vizet pl. a mikróba, mert megsemmisülnek a gombácskák :)).
2011. jún. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezaz!! Sikerült:) Elkezdett valami mozogni benne:D Nagyon szépen köszönöm a segítségetek!!
2011. jún. 22. 10:34
 6/7 anonim válasza:
Gratulálok!!! Remélem fincsi lesz :)))))
2011. jún. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha nem fut fel az élesztő, okozhatja az, hogy tartós tejet használok? van aki vizben futtatja, akkor a tartós tej okozhat ilyen problémát? Cukor, liszt, feltétlenül szükséges a dologhoz? A liszten csodálkozom.
2012. júl. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!