Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Reggeli, ebéd, vacsora 500Ft-ból?

Reggeli, ebéd, vacsora 500Ft-ból?

Figyelt kérdés

Ti ki tudnátok jönni ennyiből, egy napra?

Nekem kell megvennem saját magamnak a kaját, mivel egyedül vagyok itthon, mindenki csak este jön haza. Egy napra 500Ft-ot kapok és mindig előtte nap. Nem tudok jó ételeket venni, pop cornt szoktam (80Ft) magos kiflit (2 x 55Ft) és valamilyen sajtot (250Ft), és több mindent nem merek, mivel félek, hogy többe fog kerülni. Ez egy napra a kajám. Szívesen ennék almát, de 3db már 190Ft. Egy ideje fáj a gyomrom, nem eszek semmi főtt ételt, vagy 600Ft lenne egy adag a közeli étteremben.

Mondtam anyának nem elég, jó lenne néha joghurt, vagy valamilyen gyümölcs esetleg zöldség, de azt mondta osszam be. Az ő cigije több, mint 500Ft/nap, ezért nem értem miért csak ennyit kapok. Te mennyiből tudnád kihozni? Szerintetek mit vegyek, hogy egészségesebben étkezhessek? (A hűtő üres.) Köszi előre is!

19/L


2011. jún. 27. 15:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/141 anonim ***** válasza:
81%
Mit vegyél? Új anyukát.
2011. jún. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/141 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád nem főz? És ennyit ad ennivalóra? Kb. felér egy kínzással...hol laksz? Áthívlak ebédre, komolyan...
2011. jún. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/141 anonim ***** válasza:
97%
Krumplistészta, tejfölös-szaftos rizs, sajtos-tejfölös tészta....
2011. jún. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/141 anonim válasza:
100%
Őszinte részvétem "édesanyád" miatt, de szerintem 500 forintból nem lehet egészségesen táplálkozni. Sőt szinte sehogy, hiszen minden nagyon drága. Ennek sajnos az lesz a vége, hogy megbetegszel és a gyógyszer sem lesz olcsó. :-(
2011. jún. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/141 anonim ***** válasza:
100%

500 forint elég kevés..de én főznék,hogy 2 napra is elég legyen.pL:

vennék legolcsóbb csontot vagy szárnyat,zöldséget,és főznék húslevest(2 napi ebéd) reggelire-vacsorára kenyér,tojás.Ha marad és gyümölcsöt akarsz enni akkor 1-2 db almát vennék.

Vagy vennék mirelit borsót,és 2 napra lehet borsófőzeléket csinálni.

Ha van krumplid akkor lehet lepcsánkát csinálni.Joghurt is van 58 forintért.

2011. jún. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/141 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát ez szép, anyukád nagyon odafigyel a helyes táplálkozásodra ...de nem ez volt a kérdés. Olcsó kaja egy napra 500 ft-ból: tojásleves pl, paprikáskrummpli, lecsó. Húsételek nem is jönnek nagyon szóba, sajnos. Kérd meg anyukád, hogy emelje meg a pénzt , legalább napi 800ra, vagy írasson be menzára. Még az is jobb . 7végén se főz anyukád, vagy akkor szokott?

2011. jún. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/141 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem eszel főtt ételt? Anyukád nem főz? Nem csoda hogy fáj a gyomrod. Napi 500 Ft-ből legfeljebb a reggelidet tudod kihozni, meg mondjuk mellé egy uzsonnát. Napi 3 egészséges étkezést biztosan nem.
2011. jún. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/141 anonim válasza:
100%

Én ki tudnék, de csak mert étkezési zavaraim vannak, és igazából 2 véglet van, vagy chipssel tömöm magam egész nap vagy semmit nem eszek... Na de ez más téma. És anyukád nem főz? Mert akkor az ő főztjét megehetnéd ebédre és vacsorára a maradékot. Vagy esetleg te nem tudsz főzni? Bár ebben nem vagyok annyira otthon, de biztos nem olyan drágák az alapanyagok... (Vagy igen?)

Mindenesetre egy 19 éves lánynak 500 Ft napi kajára nagyon kevés... Apukád, nagyszüleid hol vannak???

2011. jún. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/141 anonim ***** válasza:
100%
okosabb lenne,ha összeadná amit 1 hónapra szán neked,és abból bevásárolnál. és akkor tudnál főzni pl.
2011. jún. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/141 A kérdező kommentje:

Nem azért írtam ki, hogy anyát izéljétek.

Nem érti meg, hogy ennyi kevés. Tippeket szeretnék, mit tudok venni, nem azt, hogy bántsátok, akit a legjobban szeretek. Az értelmes válaszokat köszönöm!

Annyi a baj még, hogy nem eszek semmiféle húst 4 éve. Virsli, szalámi stb. kilőve. Általában pop cornt veszek, mert olcsó, és laktató, bár a gyomrom fáj tőle, meg nagyon sós is. A sajt kiflivel finom, de a sajt is drága. :(

2011. jún. 27. 15:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!