Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kovászos uborkához mennyi sót...

Kovászos uborkához mennyi sót teszel? És egy 5 literes üvegbe kb. hány kg. ubi fér?

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy liter vízhez 1 evőkanál sót teszek.Azt nem tudom hány kg az ubi,még soha nem mértem le.
2011. júl. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. júl. 15. 22:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindig 35 db közepes uborkát veszek. Van 3 literes üvegem is, abba 26 db-ot. Ez súlyra 2-2,5 kg. tetejére kenyér csücsköt, kaprot, és jó pár gerezd fokhagymát. Langyos - sós vizzel öntöm le. 3-4 nap a napon, és leszűröm. A szűrt lever visszaöntöm rá, és mehet a hűtőbe.
2011. júl. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is! Ma megpróbálkozom, remélem, sikerül :))
2011. júl. 16. 09:35
 5/8 doboszoli ***** válasza:
5 literes üvegbe 3 kiló belemegy, 3 normál evőkanál sót szoktam beletenni, majd teleöntöm vízzel.
2011. júl. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ebbe 2,5 kg ment bele, 2 liter vízhez tettem 2 evőkanál sót. (Lehet, hogy az üveg nem volt 5 literes, hanem csak valamivel kevesebb.)

Tegnap este ez elkészült, kitettem a teraszra. Ma azt láttam, hogy néha apró "buborékok" jönnek fel az üveg aljáról... remélem, nem poshadt meg :((

Akkor szerinted (Zoli), kevés volt a két evőkanál só?

2011. júl. 17. 21:23
 7/8 doboszoli ***** válasza:

Tapasztalatom szerint a literenként 1 ek. jó. Ha több van benne, megpuhul.

Itt kaptam egy tippet: bónuszként 1 ek. ecet is megy bele, valóban ropogósabb az ubi. Itt köszönném meg a "tippadónak".

2011. júl. 18. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen !
2011. júl. 18. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!