Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet házilag cukrot...

Gulyaas kérdése:

Hogyan lehet házilag cukrot termelni?

Figyelt kérdés
"Ilyen cukor árak mellett"-szokták mondani. Erre szeretnék egy megoldást, hogy ne a boltban kelljen megvennem a cukrot, ha van rá lehetőség.
2011. júl. 21. 07:31
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Nagy területen termelsz cukorrépát. Az érett répát egy nagy kondérban addig főzöd,amíg puha nem lesz. Vársz,amíg a cukor leüllepedik az aljára. Akkor a melaszt leszűröd róla. Ezt felhasználhatod teába,mert nagyon édes. A cukrot megszárítod és felhasználhatod.

Igaz,hogy főzés közben iszonyatosan büdös,a cukor pedig egészen barna. Egy kondérnyi répából lesz egy kilónyi cukrod. Nem biztos,hogy olcsóbb lesz,mint a bolti cukor.

A háború alatt főzött anyám így cukrot.

2011. júl. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Kishazánkban nagyon jó az éghajlat a cukorrépa termelésre. Ezek után már csak annak feldolgozását kell megtanulni és a hozzá szükséges gépi, technológiai berendezések beállítása szükséges. Valamikor ált. iskolában tanították a cukorgyártást. Gondolom a net-en valahol megtalálod.

Máshol, más éghajlat alatt a cukornádat termelik erre a célra.

2011. júl. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 juditviki válasza:
mi tegnap vetettünk cukorrépát:)
2011. júl. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 doboszoli ***** válasza:
Répát termelni, nem nagy dolog, ám a cukor kivonása annyira bonyolult technológia, hogy szerintem házilagosan gazdaságtalan.
2011. júl. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem van itthon egy Stevia nevű növény. A levelét ha beáztatod, nagyon édes, cukros oldatot kapsz :D És ami a legjobb benne, hogy télen cserépben is termesztheted a lakásban. Igaz, ha palántát veszel az nem túl olcsó (kb 1000 Ft 1 palánta), de megéri szerintem, és az biztos hogy meg is marad :D


[link]


itt utána tudsz olvasni. Remélem tudtam segíteni.

2011. júl. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!