Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Meddig tart a dinnye szezon?

Meddig tart a dinnye szezon?

Figyelt kérdés

Meddig lesz még dinnye nagyjából? Meddig fog még teremni? Tehát meddig lesz nagyjából még kapható? :))

Imádom :)


2011. júl. 23. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Augusztus végéig, asszem.
2011. júl. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahogy falun mondják: "amíg Lőrinc bele nem sz@rik a dinnyébe". Tehát Lőrinc napig. Ami nem tudom, mikor van :)
2011. júl. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szeptemberben van Lőrinc! rosszul tudod a szólást:amíg Lőrinc bele nem pisil.Azért mondják,mert addigra,már olyan vizes lesz belülről a dinnye..
2011. júl. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, vagyis van még egy hónapom, hogy élvezhessem a kedvenc gyümölcsöm! :)
2011. júl. 23. 14:10
 5/8 anonim ***** válasza:

:) jól tudom én, de falun "belesz@rnak" :)

Ez sokkal jobban kifejezi, hogy a dinnye ilyenkor már sz@r.

2011. júl. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lőrinc aug. 10-én van, de azért tovább is jó a dinnye :)

mellesleg felénk belef.sik :)

2011. júl. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
aug.10 én is így tudom, meg a mondás is mondja..amúgy Lőrinc előtt is volt olyan rossz a dinnye h csak na..ki kell "fogni"..
2011. júl. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"Amíg Lőrinc bele nem pisil" = amennyiben Lőrinc napján (aug. hó) esik az eső, az annak utána megérő dinnye már nem lesz édes, csak kényszer-érett. Hiába van az, hogy még Lőrinc napja után is vannak szép napos idők, akkor már nem érik olyan édesre a dinnye, mint előtte. Ha Lőrinc napján nem esik, akkor még hosszabb ideig lehet kapni jó minőségűt.
2011. júl. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!