Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Dinnyelevet mért nem árulnak?...

Dinnyelevet mért nem árulnak? Van almalé, baracklé, stb. A dinnye nem jó?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 20:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem van dinnyeizű boleróm. Ott áll már 8hónapja a szekrényben. Annyira ihatatlan.
2011. júl. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
az összes többi meg nagyon finom
2011. júl. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Dinnyeszirup van, de még annak is alig van íze, semmire nem jó, csak színezésre.
2011. júl. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ja jó, én nem dinnyeutánzatokra gondoltam. Hanem igazi 100% dinnyelére.

(Tudom az almalé is úgy készül, hogy különveszik a levet és szárazanyagot, aztán némi masszát felöntenek vízzel, stb.)


De én ahogy eszem a dinnyét és iszom a lecsurgó levét, simán úgy érzem, hogy jó lenne üdítőnek. Sőt tervezek is reggel kifacsarni egy szeletet és palackban magammal vinni délelőtt meginninak. (Na majd meglátom milyen ital...)

Szerintem simán kivitelezhető lenne nagyüzemi méretekben...

2011. júl. 31. 21:05
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A dinnye 98%-a víz 1%-a cukor, biztos a többiben van az ízanyag. Nem hiszem h az emberek megvennének egy doboz drágán kisajtolt dinnyelevet, mikor a 98%-a szimpla víz. Talán ezért. De ez csak tipp. Majd írd meg milyen volt a kifacsart lé, kíváncsi vagyok! :)
2011. aug. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Árulnak, és nagyon finom.

[link]

2011. aug. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"... De én ahogy eszem a dinnyét és iszom a lecsurgó levét, simán úgy érzem, hogy jó lenne üdítőnek. Sőt tervezek is reggel kifacsarni egy szeletet és palackban magammal vinni délelőtt meginninak...."

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Én is ugyanezt gondoltam gyerekkoromban és megcsináltam : kipasszíroztam egy csomó dinnyelét...

De nagyon nagyot csalódtam, mert a kifacsart lének VÍZ ÍZE volt, nyomaiban sem hasonlított a finom dinnyére!


Ha meg cukrot teszel hozzá és ízesítőket, akkor meg egészségtelen lötty lesz belőle.


De magad is kipróbálhatod, majd meglátod, hogy igazat írtam!... :-[

2011. aug. 3. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én a kézi krumplinyomón szoktam átpaszírozni a dinnyét, és a leve kicsurog. Lehűtve isteni. De nem sokáig lehet eltartani, hamar bomlásnak indul még a hűtőben is. A készen kapott dinnyelében nagyon sok a tartósítószer.
2011. aug. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
Jó pár éve az Apentának volt dinnye ízű szénsavas itala! Borzalmasan rossz volt!
2011. aug. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Gyümölcscentrifugával csináltunk dinnyelevet. Nagyon finom volt. :)
2011. aug. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!