Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Sose tanulok már meg palacsint...

Sose tanulok már meg palacsintát készíteni?

Figyelt kérdés
Annyiféle recepttel próbálkoztam,de nem sikerül! Leég,odaragad,undorító massza lesz az egész,utálom már ezt az egészet! Annyira szeretnék finomat csinálni,mint régen anno mamámmal,de egyszerűen nem megy :( Mit tehetnék??
2011. júl. 26. 13:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az én receptem ami 100%-osan bevált és nagyon finom, mindig sikerül.: 1 bögre liszt

2 tojás

1,5 bögre tej

1 ek cukor

2 ek olaj

pici só


Ezeket csomómentesre kavarni és sütni, első alkalommal pici olajat teszek a palacsintasütőbe. nekem tefal-os van

2011. júl. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
és ebből 12 db palacsinta lesz
2011. júl. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
általában azért ragad le, mert túl híg, vagy sok benne a cukor. csináld sűrűbbre, csak egy csipet cukrot tegyél, és kb. két ek. olajat a masszába. én kiskanál sütőport is szoktam bele tenni, a többi a szokásos tojás, tej, liszt, csipet só. olajozd a serpenyőt, de csak egy cseppel,terítsd szét rajta. Teflon serpenyő a tuti, de fém késsel ne forgasd, legfeljebb életlennel. Nem muszáj palacsinta-sütőnek lennie, egy sima teflonserpenyő is jó. Próbáld ki a mini-palacsintákat, csak 4 kis korongot öntesz a serpenyőbe, kicsit vastagabb lesz, mint a nagyok, de könnyebb fordítani. tetejére ugyanúgy tehetsz bármit.
2011. júl. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!