Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Sztetek melyik a legjobb...

Sztetek melyik a legjobb KÁVÉ? (a Szerbiában kaphatóak közül)

Figyelt kérdés
Melyik márka vált be leginkább? ( Hagyományos módos főzéshez)
2011. júl. 29. 00:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
2011. júl. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ott kapható-e, de én az Omniát szeretem, meg ha van rá keret, akkor a Lavazzából bármelyik :) Sajnos általában nincs...
2011. júl. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Jah a dzsezva az egy ilyen nyeles kávéfőzőedény, linkelni most már nem fogok, mert már megelőzött vki :D

Tehát ilyenben szoktuk főzni.

Ahogy írtam, én olyan 3 evőkanállal szoktam beletenni, abból akkor kijön olyan 5-6 csésze kávé, tehát ilyen rendes kávéscsészére gondolok, nem teásra.

2011. júl. 29. 01:08
 14/20 anonim ***** válasza:
Köszi :) Hű ilyet még nem is láttam...nagyon modern gyerek vok ezek szerint, a nagymamámnak is csak kotyogós volt :)
2011. júl. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

02:11

Ez nem a modernséged bizonyítja, hanem azt, hogy ahol te élsz, ott a kávéfőzésnek más a tradíciója. :)

2011. júl. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Karaván a nyerő . Amúgy ebben hogy főztök kávét? Nálunk ez a kiöntő a kotyogósból ebbe öntik illetve ebben melegítik.
2011. júl. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
2011. júl. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy beletesszük a kávét meg a vizet, szép lassan felforraljuk, aztán kicsit levesszük a hőfokot, majd megint felfuttatjuk a kávét (olyan habja lesz, mint a tejnek, csak értelemszerűen barnában) a dzsezva pereméig. Ezt 1x-2x el kell játszani, és már lehet is a csészékbe önteni a kávét.És igen, a zacc is megy a csészébe, úgy kell leinni róla a kávét. :)Bár a fenti linken látható dzsezvák jó része már "modern", az igazi, az a rézből készült. A Balkánon az igazi kávét így szolgálják fel a kávézókban: [link]
2011. júl. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Salx Narval ***** válasza:
Hú, ezzel a módszerrel nagyon durva kávét lehet főzni.Egyszer ittam hasonlóan készített török kávét, hát valami szörnyű volt számomra, de ők így szeretik.Sajnos segíteni nem tudok, egész más így a kávé íze.Ide speciális pörkölésű,finomra őrölt kávé kell és lehetőleg nagyon lágy víz, mivel nincs nagynyomású gőz, ami kioldaná az aromát adó olajakat.
2011. júl. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ja és a "forralás" az nálam a habképződést jelenti, nem a 100 fokra melegítést :)

Az néhánnyal előttem belinkelt "recept" korrekt, annyit tennék hozzá, hogy pl. kardamom a balkáni és török elkészítési módban véletlenül sincs, az arabok azok, akik gyömbérrel vagy kardamommal.

2011. júl. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!